Velká cena Olomouce

V sobotu 8.5.2022 se konal 50. ročník Velké ceny města Olomouce v běhu na 100 m. Po dvou letech se tak v tradičním termínu mohl konat závod, jehož součástí byl 5. ročník memoriálu Pavla Čecháka a 2. ročník memoriálu Miroslava Hrabala.

Sváteční atletický den zahájil dopolední závod žactva Malá cena Olomouce, který byl také prvním nominačním závodem na červnovou Olympiádu dětí a mládeže. V kategorii mladšího a staršího žactva bojovali o nominaci na Olympiádu také domácí atleti. Mezi žhavé kandidáty na nominaci rozhodně patří starší žákyně Johanka Šafářová, která v běhu na 300 m překonala oddílový rekord a v republikových tabulkách se zařadila na první místo výkonem 39,85 s, stejně jako Vojta Herinek, který si v oštěpu vylepšil osobák na 53,41 m.

Odpolední Velká cena Olomouce pak měla několik vrcholů. Memoriál Pavla Čecháka na 110 m př. ovládl brněnský Vilém Stráský výkonem 14,49 s. Největším lákadlem byl hlavní závod, memoriál Miroslava Hrabala na 100 m mužů. Spoludržitel českého rekordu na této trati Zdeněk Stromšík prolétl cílem v protivětru časem 10,48 s, což je na začátek sprinterské sezóny hodně pěkný výkon. Na stejné trati dominovala v kategorii žen domácí Lucie Mičunková výkonem 11,79 s. Běh na 800 m byl ve znamení osobních rekordů v čele s olomouckým Michalem Hrochem. Ten zaběhl dva okruhy v čase 1:53.03 min. Ve vrhu koulí mužů zvítězil Jakub Héža výkonem 17,00 m.

Kompletní výsledky na webu ČAS: https://online.atletika.cz/vysledky/63717