MČR dospělých se zúčastní 14 našich atletů

V Hodoníně proběhne již o tomto víkendu vrchol domácí atletické sezóny. Náš klub bude na Mistrovství České republiky dospělých reprezentovat 14 atletů.

V republikových statistikách je na tom nejlépe z našich sprinterka Eva Kubíčková. Aktuální halová Mistryně ČR žen a účastnice Halového mistrovství světa vede české tabulky také v sezóně na dráze. Na MČR juniorek minulý víkend si vylepšila osobní rekord na vynikajících 11,52 s. v protivětru a i na domácím šampionátu dospělých se bude chtít porvat o jednu z medailí.

Na zisk mistrovské medaile bude jistě pomýšlet i koulař Jakub Héža. Aktuálně drží třetí příčku republikových tabulek za výkon 17,03 m. 

V koulařském kruhu budeme mít zastoupení také v dorostenecké Mistryni ČR a limitářce Mistrovství Evropy U18 Martině Mazurové. Martina se bude MČR dospělých účastnit poprvé ve své kariéře a hned by mohla překvapit výborným umístěním. Aktuálně drží 4. příčku českých tabulek výkonem 14,95 m. Martina by jistě na MČR ráda zaútočila také na limit na Mistrovství světa U20, který je 15,00 metrů.

Překvapit se necháme také od sprinterky Lucie Mičunkové. Lucka se na MČR představí v běhu na 100 metrů, kde aktuálně figuruje na 5. příčce republikových statistik výkonem 11,71 s. Lucka měla famózní úvod letošní sezóny, kde si překonala osobní rekordy v běhu na 100 i 200 metrů a byla oporou štafet ČR na 4x100m. Pak ji bohužel přibrzdilo drobné zranění zad a z důvodu tréninkového manka musí oželet start na MČR ve své hlavní disciplíně běhu na 200 metrů.

Na finálové umístění by ráda zaútočila také vícebojařka Barbora Zatloukalová. Barča se představí ve skoku do dálky, kde má z přihlášených 9. nejlepší výkon – 592 cm a také v běhu na 100 metrů překážek, kde z přihlášených závodnic okupuje 13. příčku časem 14,19 s.

V olomoucký barvách se dále představí Marek Künstler (800 metrů), Alena Levková (skok do výšky), Martin Pokorný (110 m př.), Michaela Gieselová (skok do dálky, 100 m př.), Adam Tomášek a Ondřej Tesař (oba skok do výšky), Hana Hájková (hod oštěpem), Michal Hroch (1500 m). Na potvrzení účasti čeká Sebastian Kellerman, který je zatím náhradník ve skoku do dálky.

Mistrovství České republiky mužů a žen v Hodoníně bude možné sledovat v pátek 24. června prostřednictvím streamu na facebooku Česká atletika. V sobotu 25. června poběží na stejné facebookové stránce stream do 14 hodin. Následně odstartuje tříhodinový přímý přenos na obrazovkách ČT sport.

Vstupenky lze stále ještě zakoupit prostřednictvím sítě ticketportal, a to do čtvrtka 23. června do 20:00 hod. Následně budou k dostání přímo v pokladně na stadionu.

Držíme palce!