Zlínský para-atletický mítink

V sobotu 20.8.2022 proběhlo další kolo mezinárodní ligové soutěže para Moravia cup ve Zlíně

Zleva: Filip Vartoň, Eva Kvapilová, Eva Kacanu, Adéla Sekyrová, Michal Rotter, Lukáš Studený

Závody ve Zlíně probíhaly za účasti šesti olomouckých sportovců. Již druhý ročník Zlínského mítinku byl letos zařazen do kalendáře World para athletics a tedy sankcionovaným závodem. Závodníci měli konkurenci také ze Slovenska.

Jako nováček týmu v mužské kategorii závodil Lukáš Studený. Lukáš házel diskem a vrhal koulí. Lépe se mu vedlo v hodu diskem, kde získal výkonem 12,44m bronzovou medaili. V kouli měl však velmi pěkný výsledek 5,61m bylo čtvrté místo. Bude své výkony dál zlepšovat v trénincích a do další sezóny se posune výkonnostně dál.

Filip Vartoň  házel diskem, svým výkonem 13,06m získal stříbrnou medaili.

Michal Rotter své pokusy v hodu diskem vylepšuje. V hodu diskem skončil výkonem 21,66m druhý hned za Slovákem Lazckem. V hodu oštěpem výkonem 19,39m bral také stříbrnou medaili, přehodil ho pouze Josef Štiak z Nového Města nad Metují.

Eva Kacanu pověsila na krk dvě zlaté medaile. A to za vrh koulí výkonem 5,14m a v hodu diskem hodem dlouhým 10,03m.

Adéla Sekyrová vybojovala dvě medaile, jednu zlatou za hodu kuželkou výkonem 8,44m a bronzovou medaili v hodu diskem, který doletěl na metu 3,01m.

Eva Kvapilová soutěžila stejně jako Adéla v  hodu kuželkou a diskem. V hodu kuželkou získala bronzovou medaili výkonem 3,50m a v hodu diskem pak místo čtvrté za výkon 1,91m dlouhý.

Výsledky k nahlédnutí zde.

K výkonům gratulujeme.