32_20230109_201920.png
50_20230517_074339.jpg

1. kolo I. ligy mužů a žen

Muži v Uherském Hradišti ukázali svou suverenitu a o více než 100 bodů porazili všechny své soupeře. Družstvo žen bojovalo do posledního bodu, který se nakonec ukázal jako klíčový. Nad Opavou olomoucké ženy zvítězily o pouhý bod a půl.

Dne 13.5.2023 proběhlo v Uherském Hradišti 1. kolo I. ligy mužů a žen. Muži bezkonkurenčně zvítězili a při premiéře nového systému bodování stanovili nový rekord v počtu získaných bodů za jedno kolo, který činí 321 bodů. Po technických problémech, které byly především v měření běhů, se ještě výsledky budou přehodnocovat a bodový stav se může mírně změnit, ale vítězství olomouckých družstev už by nemělo být ohroženo.

Družstvo žen táhly především vrhačky. Blanka Tomášková posbírala celkem 37 bodů, což je úctyhodný výkon. Vyhrála soutěž v disku, překonala oddílový přebor žen v kladivu a v koulařském sektoru skončila druhá za další skvělou vrhačkou Martinou Mazurovou, která pro družstvo získala 27 bodů. Vrhačské trio doplnila Morbitzerová svými 17 body. Skvělý příspěvek pak přidala i hostující závodnice Adéla Luzarová, která sbírala body v trojskoku, na překážkách, ve štafetě a ve skoku dalekém, který dokonce vyhrála. Michaela Gieselová je takovou nepsanou kapitánkou týmu a potvrdila to i svým bodovým ziskem, když se jí podařilo zvítězit na krátkých překážkách a v dálce se umístila na druhém místě. Velkou smůlu si vybrala Johanka Šafářová, která doběhla na prvním místě v běhu na 200 m ve vynikajícím čase, kterým by splnila i limit na EYOF. Bohužel po již zmiňovaných problémech s kamerou byla tato disciplína anulována.

Foto - Peter Macek

Jakub Héža byl nejlépe bodujícím členem mužského družstva. Podařilo se mu zvítězit v kouli, třetí místo získal v disku a solidní bodový příděl přidal také z kladiva. Celkem tedy pro družstvo vybojoval 28 bodů. O dva body méně získal Filip Federič, kterému se podařilo zvítězit v bězích na sto i dvě stě metrů. Třetím nejlépe bodujícím členem byl Jonáš Pospíšil, který nasbíral body v překážkových bězích a ve skoku do dálky. Kvalitně závodilo celé družstvo a každý člen přispěl alespoň nějakým bodovým ziskem, což svědčí o kvalitě družstva a ambicích pro další kola.

Druhé kolo soutěže se uskuteční příští se uskuteční v neděli 28.5. v Třinci. Kompletní výsledky prvního kola naleznete zde.