1. kolo Mistrovství Moravy a Slezska mládeže

Na olomouckém stadionu se 6. května uskutečnilo 1. kolo mistrovství Moravy a Slezska mládeže. Družstvo dorostenců a dorostenek razantně vykročilo směrem k vrcholu MČR družstev, které se letos uskuteční v Olomouci. Obě dorostenecká družstva zvítězila v prvním kole s velkým bodovým náskokem. Družstvo juniorů se umístilo na druhém místě.

Družstvo dorostenců nebylo v nejsilnější možné sestavě, přesto potvrdilo svou sílu a zvítězilo s náskokem téměř čtyřiceti bodů před druhými Vítkovicemi a třetí Břeclaví. Na celkovém bodovém zisku se podíleli téměř všichni členové družstva napříč disciplínami, což je příslib i pro další kola soutěže. Nejlépe bodujícími byli hostující vrhači Matouš Němec, Štěpán Šípek a slovenský závodník Peter Dávid, který startoval na 110 m př. a 200 m. Z odchovanců AK Olomouc nejlépe bodovali Albert Kotyza na překážkách, David Novák ve sprintech a Vojta Herinek v hodu oštěpem a kouli.

Ještě o větší bodový rozdíl se podařilo vyhrát olomouckým dorostenkám, které předstihly téměř o 60 bodů druhé Vítkovice. Třetí skončila Atletika Poruba. Celkem osmi závodnicím se podařilo získat více než 20 bodů. Nejvíce bodů zaznamenala Marie Štoplová, která získala dvě třetí místa ve skoku dalekém a běhu na 300 m překážek. Ve skoku vysokém pak vybojovala páté místo. O bod méně získala Marie Škopová a trojici nejvíce bodujících závodnic doplnila Johanka Šafářová.

Junioři měli stejně jako dorostenci několik mezer v sestavě, ale i přes tento handicap, kdy to chvíli vypadalo, že skončí až na 4. místě, vybojovalo nakonec družstvo výborné druhé místo. Za tento posun družstvo vděčí především vrhačům. Nejvíce bodů pro družstvo získal hostující Jan Svozil, když zvítězil ve vrhu koulí i hodu diskem. Skvěle mu sekundoval další hostující závodník Marek Hrubý. Ve sprintech se výrazně prosadil Karel Brychta, když vybojoval třetí místo v běhu na 100 m a čtvrté na dvojnásobné trati. Ve skoku do dálky zvítězil Jirka Mičke a přidal ještě čtvrté místo v běhu na 100 m. Velice dobře závodil i vícebojař Jakub Dostálek a pro družstvo vybojoval cenných 20 bodů. Neztratil se ani Patrik Kremel, který výrazně bodoval v běhu na 110 m překážek a ve skoku do dálky. Ve skoku vysokém příjemně překvapil Matěj Háp, který tuto soutěž vyhrál a další olomoucký závodník Marek Drásal skončil čtvrtý. Skvěle závodili i atleti na středních tratích, Marek Künstler doběhl na 800 m třetí, na „stýplu“ se dařilo Filipovi Coufalovi, který skončil na druhém místě. Velké poděkování patří i Michalu Haluzíkovi, který i přes zranění statečně závod dokončil. V běhu na 1500 m solidně bodoval Jakub Kratochvíl. V závěru zvítězila štafeta 4x100 m ve složení Kremel, Kika, Mičke a Brychta v pěkném čase 43,80 s.

Kompletní výsledku z prvního kola naleznete zde.