3. kolo II. ligy na domácím stadionu

Třetí kolo II. atletické ligy pořádal Atletický klub Olomouc na domácím stadionu v Olomouci a krátká vzdálenost na závody přilákala letošní nejpočetnější účast v družstvu mužů B, za které nastoupilo 13 závodníků. Družstvo posílili zejména mladí junioři a dorostenci, připravující se na mistrovství ČR konané v Ostravě ve dnech 15. a 16. června.

Závodilo se o to lépe, že domácí závodníci již znali výsledky olomouckého „A“ družstva, které si vítězstvím na 3. kole I. ligy udrželo šanci na postup na mistrovství ČR družstev v září tohoto roku.

O největší bodový přísun se i na tomto kole postarali olomoučtí atleti v hodech a vrzích, ve kterých má AK Olomouc dlouholetou tradici (68 b.). Velkou oporou byl Daniel Matušík, který nasbíral 27 bodů. Kladivář Michal Maier a oštěpař Lukáš Střelecký potvrdili své kvality a opět ve svých disciplínách zvítězili. Velké osobní rekordy si zaběhli Leonard Losík a Tadeáš Gern v obtížné disciplíně 400 metrů překážek. Olomoucké družstvo celkovým ziskem 142,5 bodů obsadilo skvělé 4. místo.