B týmy mužů a žen bojovaly na 2. kole II. ligy v Šumperku

Ženy vybojovaly 2. místo a muži skončili čtvrtí. Po dvou kolech ženy stále ve vedení a muži jsou třetí.

     V sobotu 30. května se v Šumperku olomoučtí atleti a atletky startující za naše B družstva, utkali se svými soupeři ve 2. kole II. ligy. V prvním kole oba naše týmy zvítězily a tak se dalo čekat, že se na nás ostatní atletické kluby lépe připraví a to se i stalo. Naši muži, kteří postrádali celou řádku závodníků z 1. kola, obsadili 4. místo za SSK Vítkovice B, SK Přerov 1908 a AK Šternberk a po dvou kolech je pořadí v soutěži družstev mužů následující : 1. SSK Vítkovice 18 b (456), 2. SK Přerov 18 b (385.5), 3. AK Olomouc 17 b (363). Družstvu žen sice chybělo pět opor, které na prvním kole udělaly dohromady 57 bodů, ale holky, které startovaly až na tom druhém kole jich nasbíraly 61 a ukázaly, že máme velmi širokou a kvalitní základnu. Druhé kolo vyhrály ženy z SSK Vítkovice, které nás tentokrát porazily o 30.5 bodu, ale protože na 1. kole vyhrály naše holky o 41.5 bodu, máme stejný počet hlavních bodů a vedeme o 11 vedlejších bodů. Pořadí prvních tří družstev po 2. kole : 1. AK Olomouc 17 (490.5), 2. SSK Vítkovice 17 (479.5), 3. Frýdek Místek 14 (393)

     Naši sprinteři tentokrát v sestavě chyběli a tak je ze 100 m a 200 m nejlepším umístěním vítězství Daniela Štýbnara ve finále B a tedy 7. místo v novém osobáku 11.42 s. Mimo soutěž se na 200 m představil i člen extraligového A týmu Adam Kolář a byl z toho nový osobní rekord 21.85 s. Z běhů na oválu se našim mužům dařilo nejlépe na trati 1500 m, kde vyhrál Filip Kreml – 4:11.22 min a pátý skončil Matyáš Řehák – 4:14.77 min. Také v této disciplíně byli na startu borci z našeho A týmu, Felipe Flores a Štěpán Polách. Ten první běžel jako vodič toho druhého a cíl byl čas pod čtyři minuty. To se nakonec těsně nepodařilo a Štěpán závod dokončil v čase 4:00.12 min. Na druhé kolo přijel družstvo posílit také jeho loňský vedoucí Martin Pokorný a dal si takový menší trojboj. V běhu na 400 mpř skončil šestý časem 65.45 s, k tomu přidal 7. místo v trojskoku pokusem dlouhým 11.39 m a 8. místo ve vrhu koulí za výkon 10.47 m. Celkem vybojoval pro náš tým 18 bodů a byl tak na tomto kole jeho nejvíce bodujícím členem. Ve výšce zvítězil Radek Diesl, skokem přes laťku na 187 cm si dorovnal letošní maximum skočené v hale a na 5 cm se přiblížil svému osobnímu rekordu. Dělené páté místo pak ve stejné disciplíně obsadil Dalibor Drda, který skočil 171 cm. Ve skoku o tyči zvítězil Jakub Kaláb v novém osobáku 335 cm a hned za ním se umístil Benjamin Evžen Bureš – 295cm. Také v tyčce se mimo soutěž představil člen A týmu mužů a to Martin Mlčoch, který se přenesl přes laťku ve výšce 521 cm. V dálce naši muži marně atakovali hranici šesti metrů, nejblíže se k ní na 2 cm přiblížil Jan Chalupa skokem dlouhým 598 cm a obsadil čtvrté místo. V závěrečné disciplíně, běhu na 4x400 m sváděla naše štafeta ve složení Kňáva, Molnár, Řehák, Bureš až do posledních metrů velmi napínavý souboj s kvartetem ze Šternberka. Nakonec do cíle doběhla těsně druhá v čase 3:43.11 min a protože v druhém běhu byli rychlejší borci z Frýdku-Místku, obsadili ti naši celkově třetí místo.

     Mezi ženami bodovala nejvíce Denisa Nováková, která vyhrála běh na 100 m a na dvojnásobné trati doběhla třetí. Ze Šumperka si odváží nejen 23 b, ale také dva skvělé nové osobní rekordy 12.37 s respektive 25.74 s. Co se týče počtu bodů, tak jí zdatně sekundovala Michaela Pálková, která byla v novém osobním rekordu 343 cm druhá v tyčce, v dálce obsadila výkonem 505 cm třetí místo a celkem si tak vyskákala 21 b. Třetí v bodování týmu na tomto kole skončila Nela Kňávová s celkem 16 b za 6. místo na 100 m - 12.77 s a 4. místo na 200 m - 25.79 s. Dařilo se ale i ostatním, Anna Nováková běžela poprvé v životě 400 m, navíc ve slabším běhu a dokázala porazit všechny soupeřky nejen ze svého běhu, ale i z toho předchozího. Do cíle doběhla ve velmi kvalitním čase 58.39 s a bude tak určitě příště nasazena mezi ty nejlepší. Ve stejném běhu běžela svoji první čtvrtku v životě věkem ještě žákyně Barbora Crhonková a její výsledný čas 60.77 s a celkově 4. místo jsou příslibem do budoucna. Na dvojnásobné trati si skvěle rozvrhla síly Klára Barešová a do cíle doběhla s velkým náskokem v čase 2:24.11 min. Bojovností na sebe upozornila na stejné trati další žákyně Hana Charamzová, která v boji o 5. místo porazila svoji soupeřku o 0.01 s a zaběhla si nový osobní rekord 2:31.41 min. V běhu na 1500 m si pro čtvrté místo a venkovní osobák doběhla v čase 4:54.37 min Veronika Němečková. Na této trati běžely závodnice přihlášené mimo soutěž zvlášť a mezi nimi i sestry Skácelovy z A týmu žen. Hanka tak nemohla využít rychlé tempo z prvního běhu a běžela sólo závod a tak je její dosažený čas 4:47.82 min velmi solidní. Mezi překážkářkami na trati 100 mpř se Jolana Hášová dokázala prosadit časem 15.94 s na čtvrté místo. Ve výšce skočila Nela Pávková 158 cm a obsadila druhé místo. Tyčka byla stejně jako minule „oddílovými přebory“, když vyhrála Alžběta Švastalová – 353 cm, druhá Michaela Pálková – 343 cm, třetí Laura Fendrychová – 303 cm a pátá Aneta Gocálová,- 273 cm. Tímto pokusem si zlepšila osobní rekord o 25 cm a naznačila, že se chce ještě poprat o místo v sestavě pro podzimní finále družstev. Hanku Mikulkovou v trojskoku limitoval bolavý kotník a tak je potřeba brát její 5. místo za 10.09 m jako úspěch. Ze čtyř vrhačských disciplín jsme tentokrát obsadili jen dvě a to disk a oštěp. V hodu diskem si Klára Zvonečková vylepšila osobák na 36.86 m a skončila třetí, Natálie Straková hodila 31.56 m a obsadila páté místo. V hodu oštěpem pak Tiare Lebovic hodila 30.33 m a skončila čtvrtá.

     Ve třetím kole zajíždíme v neděli 21. června do Ostravy, kde budou SSK Vítkovice vzhledem k domácímu stadionu  těžkým soupeřem, tak nám držte palce.

Kompletní výsledky: 2. kolo II. ligy mužů a žen, skupina D