Celkové výsledky Českého poháru handicapovaných 2023

První říjnovou sobotu 7.10.2023 se konalo poslední kolo Českého poháru a pohárku v atletické handicapovaných a tudíž jsou známé celkové výsledky Českého poháru handicapovaných pro rok 2023.

Na poslední venkovní závody v sezóně se do Olomouce sjely tři desítky para atletů z téměř všech českých klubů. Soutěžily také děti v juniorském pohárku, přičemž si někteří vyzkoušely i soutěž mezi dospělými.

Mezi ženami závodily Kvapilová, Sekyrová, Kacanu a juniorka Tairi. Z mužů se čtvrtého kola účastnili Ščambura, Vartoň, Rotter, Kunc, Studený, Fojtík, Koutný a Churý. Na medailová umístění dosáhli závodníci Rotter, Ščambura, Kacanu a Sekyrová. Tairi společně s Churým závodili také ve vrhu koulí chodících, kde získali medaili.

Výsledky 4. kola najdete zde.

Děti z našeho klubu se zúčastnily ve velkém počtu třinácti atletů z toho devíti z nich se podařilo získat cenný kov. Patřili mezi ně atleti a atletky Churý, Přichystal, Utíkal, Forst, Rucker, Polách, Stratilová, Skalická, Růžičková.

Výsledky juniorského pohárku najdete zde.

V rámci čtvrtého kola probíhala také soutěž v klubové trojboji. V něm se atleti z Atletického klubu Olomouc umístili na skvělém druhém místě.

Výsledky klubového trojboje najdete zde.

Eva Kacanu dokázala za čtyři kola posbírat celkem 37 bodů a tím se umístila na výborném druhém místě. Zaostala pouze za vítkovickou Obrovou, která bodů nabírala 45. V mužské kategorii dokázal na pódiové umístění dosáhnout Dušan Ščambura. Celkem Dušan nasbíral 55 bodů a skončil celkové třetí.

Kompletní výsledky Českého poháru 2023 najdete zde.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci atletického klubu Olomouc. Přejme mnoho síly do zimní přípravy a mnoho štěstí do následujících sezón.