Čtyři medaile na Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva

Dne 18. června se v Třinci za krásného atletického počasí konalo mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva. Olomouc zde reprezentovalo celkem osmnáct atletů, kterým se podařilo získat celkem čtyři cenné kovy.

Titul mistryně Moravy a Slezska se podařilo získat Gabriele Sovové, která jako jediná dokázala stáhnout svůj čas v běhu na 150 m pod dvacet vteřin. Výkonem 19.95 s vybojovala zlatou medaili ve svém letošním nejlepším výkonu. Gabča závodila i v krátkém sprintu, kde rovněž ukořistila medaili. V běhu na 60 m brala za výkon 8.28 s třetí místo. Aneta Eva Hockaday si v koulařském sektoru dokázala vylepšit svůj nejlepší osobní výkon. Její vrhy měly stoupající tendenci a v páté sérii koule doletěla do vzdálenosti 11.90 m a bylo z toho skvělé druhé místo. Anet bude v dalším závodě jistě útočit na dvanáctimetrovou hranici. Úžasný finiš předvedla Veronika Němečková v běhu na 1500 m. Vypadalo to na pohodový doběh na bronzové příčce, dokud jí v poslední rovince nezačala stahovat za podpory domácího publika třinecká závodnice. Verča na trati nechala vše a svoji bronzovou příčku dokázala uhájit, když si doběhla navíc i pro krásný osobní rekord 5:20.15 min. I ostatní děvčata závodila na hranici svých osobních rekordů a patří jim za to velké uznání.

Z mladších žáků měl nejblíže k medaili Dominik krátký, který na trati 60 m př. skončil na pátém místě. Ve stejném závodě byl i Pavel Tichý, který skončil na místě sedmém. Ostatním chlapcům se v nabité konkurenci tolik nedařilo. Stejně jako děvčata ale zaslouží velké uznání za bojovného ducha. Na úplný závěr se konaly štafetové běhy, kde obě kategorie doběhly na šestém místě.