Čtyřicet dva medailí z mistrovství Moravy a Slezska

Ve středu 8. května na svátek dne vítězství si olomoučtí závodníci dovezli z mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů a dospělých přes čtyřicet medailí. Martina Mazurová a Hana Skácelová překonaly oddílové rekordy.

Vítězství na nejkratší trati si připsal muž Benjamin Jakob za 10.83 s, junior David Novák (11.25 s) a dorostenka Johanka Šafářová (12.33 s). Ta si zaběhla i 200 m v ženské kategorii, kde našla jen jednu přemožitelku. Čas 24.57 s stačil na druhé místě. Bronzová medailistka z halové šedesátky Sofia Delprete si doběhla v kategorii juniorek pro druhé místo v čase 12.34 s. Do čela tabulek v běhu na 3000 m se dostala časem 10:19.91 juniorka Hana Skácelová, která je ve vynikající formě. Tento čas je také novým oddílovým rekordem. Nad překážkami nenašel konkurenta junior Vojtěch Hejtmánek, který za čas 14.75 s vybojoval zlato. Olomoucká vrhačská sekce si ukradla závod pro sebe a jen ve vrhačských disciplínách jsme zaznamenali čtrnáct medailí. Blanka Tomášková zvítězila v hodu diskem s výkonem 40.70 m, druhá skončila Karolína Morbitzerová (40.00 m) a na třením místě skončila rovněž olomoucká závodnice Barbora Héžová. Její bratr Jakub Héža si o jednu příčku polepšil a vybojoval dvě stříbrné medaile. V hodu diskem poslal načiní do vzdálenosti 47.54 m a v kouli zaznamenal výkon 15.78 m. Vítězství si připsala i juniorka Martina Mazurová, která svoje soupeřky vymazala vrhem dlouhým 15.13 m a ještě lépe se jí dařilo v disku, kde se dostala do čela průběžných tabulek s výkonem 48.20 m, vytvořila si nový osobní rekord a zároveň překonala rekord oddílový. Blanka Tomášková poté přidala ještě jedno zlato z kladiva za výkon 49.93 m a zlatý hattrick zkompletovala ve vrhu koulí (11.77 m).  Zlato a osobní rekordy si na kouli připsaly i dorostenka Eliška Večeřová (13.48 m) a dorostenec Filip Kappel (16.03 m). Dorostenec Albert Pernica se blýsknul v dálkařském sektoru. Osobní rekord 651 cm mu zajistil zlatou příčku.

Přehled skvělých výkonu olomouckých závodníků najdete ve výsledcích níže. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci Atletického klubu Olomouc.