152_20240516_104423.jpg

Družstva přípravek druhá na 1. kole Krajského poháru

Ve střed 15. května se v Prostějově za slunného, ale poměrně větrného počasí konalo 1. kolo letošního Krajského poháru družstev přípravek. Družstvo dívek odjelo do Prostějova v plné sestavě a hoši naopak ještě s rezervami na soupisce a oběma družstvům se podařilo umístit na druhém místě celkového bodového hodnocení.

Družstvo chlapů AK Olomouc mělo v sestavě značné mezery především z důvodu absence několika závodníků ze starší výběrovky, nicméně i tak se jim podařilo stáhnout náskok suverénního Prostějova na rozdíl pouhých šesti a půl bodu. Nejplatnějšími členy družstva se stali David Šmotek a Mikuláš Plachý. David posbíral plný počet bodů ze dvou disciplín (skok daleký a běh na 60 m) a obzvlášť skok do dálky se mu velmi vydařil a zapsal si nový osobní rekord 4.53 m. Mikuláš sice neposbíral v žádné disciplíně body za vítězství, nicméně body hned ze tří disciplín (kriket, medicinbal, 60m) mu zajistily stejné "skóre" jako Davidovi

Dívky AK Olomouc dojeli do Prostějova v plné sestavě, ale na suverénní domácí závodnice jim celkový bodový součet 108 bodů bohužel nestačil. Dívka AK Prostějov překonaly se ziskem 174,5 bodu všechny ostatní kluby téměř o třídu. Olomoucké holky ale rozhodně neodcházely ze stadionu se svěšenou hlavou, jelikož zaznamenaly několik skvělých výkonů a pro mnohé to byla premiéra na soutěži družstev a tak i cenná zkušenost s "většími" závody. Nejlépe bodující závodnicí AK Olomouc se stala Eliška Hamrlíková, která si zapsala dvě druhá místa v hodu kriketovým míčkem a v hodu medicinbalem.

Druhé soutěžní kolo čeká družstva přípravek ve čtvrtek 30. května ve Šternberku a doplněny o chybějící posily budou olomoučtí na druhém kole určitě usilovat o vítězství.

Kompletní výsledky najdete zde.
Kompletní fotogalerii najdete zde.