Evropské hry handicapované mláže - Emil open 2023

Brno hostilo 12. ročník Evropských her handicapované mládeže Emil open. Závod se uskutečnil ve dnech 21. - 24. června 2023. Olomoucká výprava si odvezla deset cenných kovů a mnoho osobních rekordů.

Pod vedením Evy Kacanu a trenérek Lenky Hornové, Anežky Součkové a Venduly Šebečkové vyrazili naši nejmladší atleti bojovat o medaile a o co nejlepší umístění.

S vysokými teplotami, které v Brně panovaly se výborně poprala Annamarie Tairi. V běhu na 100 m i ve vrhu koulí se umístila na nejvyšším stupínku a odvezla si domů dvě zlaté medaile. Zlato dokázala vybojovat také Karolína Stratilová v hodu mini oštěpem. V dalším hodu, tentokrát míčkem, se umístila na stříbrné příčce. Medailistky doplnila ještě Natálka Růžičková, která v hod míčkem rovněž vybojovala stříbrnou medaili.

Skvělý závod zaznamenal Dominik Churý, který si v sektoru vrhu koulí posunul svůj osobní rekord na 6.48 m a odměnou mu byla bronzová medaile. V koulařském závodu nám dělal radost i Michal Svoboda, který slavil stříbrnou medaili. Vojta Utíkal absolvoval čtyř set metrovou trať na kole za kterou bral v závodě zlatou medaili. V běhu na 200 m se na startovní čáru připravil Martin Přichystal a bylo z toho skvělé třetí místo a bronzová medaile. Tu vybojoval i Jáchym Rücker v hodu míčkem. Neztratil se ani nejmladší atlet z výpravy. Teprve šestiletý Mikuláš Rak závodil v jízdě na vozíku na 50 m a vylepšil si svoje osobní maximum. Podařilo se sestavit také dvě štafety na 4x100 m a obě byly stříbrné.

Všem patří velká gratulace za skvělé výkony.