Finále Dětské Zlaté ligy 2024

V pátek 7. června se na stadionu TJ Lokomotivy Olomouc konalo finálové kolo Dětské Zlaté ligy 2024 pořádané TJ Lokomotivou za podpory města Olomouce a Olomouckého kraje. Kromě nejúspěšnějších závodníků finálového kola byli vyhlášeni také nejúspěšnější vícebojaři a vícebojařky celé letošní soutěže a obdrželi medaile, poháry a věcné ceny.

Na malé závodníky čekal v rámci finálového kola klasický víceboj z předchozích ročníků, tzn. běh na 60m, skok do dálky, hod kriketovým míčkem, překážková dráha a vytrvalostní běh 400m/600m a na start závodu se postavilo celkem 131 dětí.

V nejstarší kategorii hochů zvítězil na tomto kole šternberský Marek Novák (425 b.), který tak zároveň zpečetil svou cestu za pohárem nejúspěšnějšího vícebojaře celé letošní soutěže. Druhý byl na finálovém kole a také v rámci celkového bodového součtu Jan Lejsek (393 b.) z Atletických přípravek Olomouc Dalibora Hona a bronz v celkovém hodnocení letošní soutěže vybojoval domácí závodník Filip Zlámal (358 b.).

Mezi nejstaršími dívkami dominovala všem kolům a tak i celkovému hodnocení vícebojařů Sabina Menšíková (401 b.) z TJ Uničov. Za ní se pak seřadily dvě závodnice Atletického klubu Olomouc, když pro stříbro si dokráčela Nicola Hrabincová (281 b.) a třetí v celkovém součtu všech kol skončila Mia Cikryt (277 b.).

V mladší kategorii hochů si celkové prvenství zajistil vítězstvím na prvním a třetím kole a druhým místem z druhého kola domácí Adam Král (379 b.). Druhý skočil také reprezentant AK Olomouc Antonín Ponížil (315 b.) a pro bronz si dokráčel bývalý atlet domácího klubu Adam Šmotek (255 b.), který se dnes věnuje házené, ale určitě i vlivem stále atleticky aktivního staršího bratra si tyto závody nemohl nechat ujít.

Kategorii mladších dívek ovládla bez zaváhání domácí atletka Denisa Botková (450 b.) před klubovou kolegyní Hankou Znojilovou (347 b.) a třetí Amálií Poštůlkovou (282 b.) z TJ Sokol Nová Hradečná. Mezi nejmladšími atlety ročníků narození 2017 zvítězili Štěpán Svoboda (170 b.) z Atletických přípravek Olomouc a Adéla Nečasová (122 b.) z Atletického klub Olomouc a mají tak určitě výborně našlápnuto zápolit o medaile ve starších kategoriích budoucích ročníků Dětské Zlaté ligy.

Děkujeme všem dětem a jejich rodičům, prarodičům a sourozencům za účast na letošním ročníku Dětské Zlaté ligy a budeme se těšit na Vaši účast zase v roce 2025.