Grand prix handicapovaných - Maroko Marrakech

V termínu 26.-28.4.2024 proběhlo v marockém městě Marrakech světové Grand prix. Z našeho klubu se tohoto prestižního závodu účastnili Adéla Sekyrová a Dušan Ščambura.

Dušan Ščambura závodil ve třech disciplínách a dvakrát skončil těstě pod stupni vítězů. Všechny disciplíny, které Dušan absolvoval byly sloučené z více kategorií do jedné. Největší naděje vkládal Dušan do závodu v hodu diskem, jehož startovní pole bylo velice nabité. Výkonem 25.59 m si vytvořil nové letošní maximum a tento výkon stačil na čtvrté místo. Na začátku sezóny se jedná o skvělý výkon. V hodu oštěpem zaznamenal hod dlouhý 20.18 m, který ho rovněž posunul na čtvrtou pozici. Ve vrhu koulí skončil výkonem 7.80 m na devátém místě.

Adéla Sekyrová soutěžila v hodu kuželkou ve které skončila díky výkonu 8.45 m na šesté pozici. Její hlavní disciplínou je vrh koulí, ve které měla na světovém Grand prix premiéru. Výkon 1.45 m stačil na sedmou příčku,

Olomoučtí závodníci byli součástí české výpravy, která dokázala posbírat celkem 20 medailí. Výkonům našim paraatletů gratulujeme a přejeme, ať se daří v dalších závodech.