55_20240415_155158.png
53_20230517_165658.jpg

Grand prix -Jesolo

Italské město Jesolo hostilo Grand prix v termínu 12.-14.5.2023

Závody rozložené do tři dnů proběhly za velmi chladného a deštivého počasí. Celkem 58 států se účastnilo Grand prix v italském Jesolu. Česká výprava čítala devatenáct reprezentantů, z tohoto počtu byli tři atleti z našeho klubu - Eva Kacanu, Jaroslav Stránský a Dušan Ščambura.
Eva si v hodu oštěpem první závodní den vyházela čtvrtou příčku. Druhý den přidala také nepopulární čtvrté místo v hodu diskem a poslední závodní den v soutěži ve vrhu koulí se jí nedařilo vlivem deštivého počasí.
Dušan Ščambura měl obě disciplíny v jednom závodním dni. Bohužel vzhledem k zrušení oštěpu v jeho kategorii F55 na paralympiádě závodil Dušan pouze v hodu diskem a ve vrhu koulí.


Jardova premiéra a zároveň první mezinárodní klasifikace proběhla bez komplikací. Byl mezinárodními klasifikátory zařazen do klasifikační třídy F13, tedy do kategorie s menším hendikepem než, kterou měl z národní klasifikace. Jeho první start na závodech jako reprezentant ČR se mu vydařil a přiblížil se ve své disciplíně - vrhu koulí - k metě devíti metrů.  Ve svém závodu skončil na šesté příčce, což byl na první start mezi zahraničními soupeři úspěch.


Všem třem patří gratulace a přejeme štěstí do dalších závodů.
Výsledky k nahlédnutí zde.