Halové mistrovství ČR handicapovaných 2024 Ostrava

V sobotu 23. března 2024 proběhlo v Ostravě halové mistrovství České republiky handicapovaných. Celkem 12 olomouckých atletů bojovalo o cenné kovy.

Vozíčkáři sbírali medaile ve vrhu koulí. V kategorii F55 jsme měli hned dva olomoucké závodníky. Bronz získal Lukáš Studený, ještě lépe se vedlo Michalu Rotterovi, který si z Ostravy odvezl stříbro. Na medaili ve vrhu koulí v kategorii F54 dosáhl i Lukáš Kunc. Samostatnou kategorii v tomto závodě měli atleti s Downovým syndromem. Atletický klub Olomouc reprezentovali hned tři atleti. Tairi Annamarie, Michal Svoboda a Dominik Churý postupně absolvovali hned čtyři disciplíny. Skok daleký, běh na 200 m, vrh koulí a běh na 400 m. Stříbrný double se podařil Martinu Přichystalovi, který v kategorii mentálně handicapovaných atletů doběhl druhý v závodě na 200 i 400 m. Halového MČR se účastnili i děti. Ty závodili v běhu/jízdě na 60 m a hodu raketkou. Mezi nimi byl i Jáchym Rücker, který si odvez stříbro z běhu na 60 m a bronz z raketky. Dvě medaile si odvezla i Jáčová Karolína. Bronz získala z disciplíny 60 m a stříbro z raketky. Bronz na trati 60 m získala Sikorová Adélka.

Všem atletům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Atletického klubu Olomouc.