119_20240202_194608.jpg

Karel Brychta poprvé 60 m pod sedm sekund v předprogramu Czech Indoor Gala

Czech Indoor Gala je největším a nejprestižnějším halovým závodem v České republice, který je také součástí zlaté série závodů World Indoor Tour. V rámci národního programu se předvedla i vybraná olomoucká výprava.

Hned tři olomoučtí sprinteři se postavili na start nejkratšího závodu na 60 m. V těžké konkurenci se k nejlepšímu výkonu své kariéry dokázal vybičovat Karel Brychta. Poslední závody vždy běhal na hraně sedmi sekund a byla otázka, kdy se tato magická hranice konečně prolomí. Karel dokázal stlačit svůj čas až na 6.92 s, což stačilo na osmé místo v národním programu. David Novák skončil na dvacátém místě v čase 7.20 s a dvaadvacáté místo bral Filip Mandák za čas 7.27 s.


Vyrovnaný osobní rekord předvedl Sebastian Vacík, který dorostenecké překážky zdolal v čase 8.36 s a tento čas mu v závodě stačil na třetí místo. Na startu závodu 800 m stanul olomoucký atlet Petr Bachan a doběhl si ve svém běhu pro druhé místo za čas 1:56.10. Bohužel toto umístění dlouho nevydrželo, jelikož v následujících bězích se přes Petra dostalo několik závodníků a bylo z toho konečné deváté místo.

Smolný den zažila Sofia Delprete, která bohužel předčasně vyběhla z bloků na startu běhu na 60 m a ze závodu byla diskvalifikována. Vzhledem k vylepšení osobního rekordu na předchozích závodech je tohoto výsledek velká škoda, ale věříme, že Sofia se bude pokoušet navázat na svou dosavadní formu a co nejlepší čas na dalších blížících se závodech.

Kompletní výsledky najdete zde