Krajské přebory mladšího a staršího žactva

V neděli 28. ledna se v ostravské atletické hale konaly přebory Olomouckého a Zlínského kraje. Žákovské kategorie zde mohly nasát atmosféru a kvalitu světové atletické haly a na výkonech to bylo znát.

Žákyně Ema Borůvková dokázala opět stáhnout svůj čas na 60 m hluboko pod 8 s. Ve finálovém běhu dokázala zvítězit v čase 7.93 s. Třetí skončila Aileen Kaňkovská v čase 8.09 s. Na vítězství Aileen dosáhla i v běhu na 150 m, kde doběhla v kvalitním čase 19.33 s, což je i její vyrovnaný osobní rekord. Nejlepšího osobního výkonu dosáhla ve stejné disciplíně i Gabriela Sovová, které čas 19.55 stačil na třetí místo. Mezi mladšími žákyněmi skončila na druhém místě v běhu na 60 m v novém osobním rekordu 8.69 s Tereza Dostálová. V běhu na 60 m mladších žáků se do finálového běhu dostali hned tři chlapci. Zvítězit dokázal Pavel Tichý za čas 8.43 s, třetí skončil Matyáš Slouka v čase 8.64 s a čtvrté místo obsadil Josef Dostál za 8.67 s. Josef si však vylepšil náladu v disciplíně 150 m, kde skončil třetí za 21.52 s. Mladší žákyně Sára Dudová se v běhu na 150 m dokázala umístit na třetím místě v novém osobním rekordu 21.21 s. Michaela Pálková si v Ostravě vyzkoušela běh na 300 m a bylo z toho třetí místo v osobním rekordu 45.40 s.

Matěj Streit zaznamenal osobní rekord v běhu na 800 m. Čas 2:23.05 stačil na výborné druhé místo. Barbora Crhonková skončila na stejné distanci mezi mladšími žákyněmi na výborném prvním místě v čase 2:38.73. Skvěle se dařilo také dalším vytrvalcům. Mezi staršími žáky skončil v běhu na 1500 m na třetím místě Matyáš Řehák (4:39.06). V mladších žácích se na "patnáctistovce" podařilo zvítězit Davidovi Horákovi v čase 5:42.81. Na pódiové umístění dosáhla také Veronika Němečková. Čas 5:22.58 stačil v jej kategorii na druhé místo. Šimon Vyskočil si vyzkoušel trať 3000 m a bylo z toho krásné druhé místo za čas 12:51.22.

Nový osobní rekord si v běhu na 60 m překážek dokázal vytvořit Dominik Krátký s časem 10.54 s, kterým zvítězil. Osobák si dokázala vylepšit i mladší žákyně Julie Janíková. Překážky zaběhla v čase 10.46 s a skončila na třetím místě. O stupínek lepší byla Barbora Crhonková za 10.39 s.

Ve výborném světle se ukázala i vrhačka Natálie Straková. Ve vrhu koulí obsadila první místo za výkon 10.69 m. Čtvrtá skončila Dominika Tvrdíková ve vyrovnaném osobním rekordu 8.71 m. Žák Lukáš Pastorek poslal kouli do vzdálenosti 10.62 m a bylo z toho druhé místo.

Napříč všemi kategoriemi skvěle reprezentovali olomouckou atletiku dálkaři. Ve starších žácích se na prvním místě umístil Tomáš Molnar, který dolétl do vzdálenosti 556 cm a zvítězil by i v porovnání s atlety ze Zlínského kraje. Celkově třetí by byl i Jaroslav Novák, který si vytvořil osobní rekord výkonem 545 cm. Ve startovním poli mladších žáků jsme měli hned patnáct závodníků. Těm se podařilo kompletně obsadit pomyslné stupně vítězů a všichni si vytvořili nové osobní rekordy. První skončil Pavel Tichý velmi dalekým skokem 476 cm. Na druhém místě se umístil Dominik Krátký v neméně kvalitním výkonu 454 cm a třetí byl David Horák za 442 cm. Výborného výkonu dosáhla také Denisa Nováková, které dokázala v tomto závodě pokořit hranici pěti metrů a nejdelším skokem 506 cm vyhrála celou soutěž. Také mladší žákyně skákaly výborně a i ony dokázaly obsadit první tři místa. První skončila Sára Dudová ve výkonu 446 cm. Druhé místo obsadila v novém osobním rekordu 436 cm Kamila Frnková a třetí byla Agáta Hrudníková za skok dlouhý 430 cm, rovněž v novém osobním rekordu.

Ve skoku o tyči starších žákyň se na druhém místě umístila Michaela Pálková, která zdolala laťku ve výšce 240 cm, čímž si kromě kvalitního umístění vytvořila i nový osobní rekord. Svůj osobák posunula i třetí Alžběta Švastalová za výšku 220 cm. Medailisty jsme měli také ve skoku vysokém. Mladší žák Michal Vaněk se umístil na druhém místě za zdolanou výšku 136 cm. Stejnou výšku zdolal i Šimon Vyskočil, ale kvůli horšímu zápisu z toho bylo až čtvrté místo. Mezi žákyněmi skončila druhá Nela Pávková, která dosáhla až na výšku 151 cm. V mladších žákyních se zase na druhém stupínku umístila Jolana Holnová (146 cm).

Na závěr závodu se konala tradičně silné olomoucké disciplíny, kterými jsou štafetové běhy. Pro prvním místo si na 4x200 m doběhla olomoucká štafeta ve složení Lenoch J., Novák J., Streit M., Ungureanu S. v čase 1:44.46. V žákyních zlatou medaili vybojovaly Borůvková E., Kaňkovská A., Nováková D., Sovová G. v čase 1:46.18. V Ostravě se běžela i mix štafeta 4x200 m, kde se podařilo rovněž zvítězit olomouckým závodníkům. Kvarteto Tichý P., Vaněk M., Crhonková B., Frnková K. si doběhlo pro prvenství v čase 1:58.59. Mix štafeta B ve složení Vyskočil Š., Škrabalová E., Stránělová N., Krejčí O. se umístila na třetím místě ve výkonu 2:02.07.

Všem atletům gratulujeme ke skvělým výkonům, k velkému množství osobních rekordů a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.