Mattoni 1/2maraton Olomouc a Moravia Sport Expo

Nejstarší regionální půlmaraton série RunCzech v Olomouci odběhl svůj třináctý ročník, letos opět jako součást EuroHeroes, podporující evropské běžce. V historickém centru hanácké metropole se rozběhlo celkem 6600 běžců 25 zemí a 45 národností v dm rodinné míli a poté půlmaratonu a olomoucká atletika byla u toho!

Na startovní čáru olomouckého půlmaratonu se postavila už po třinácté Petra Kamínková. Reprezentantka Atletického klubu Olomouc doběhla v nabité konkurenci žen na sedmnáctém místě s časem 1:27.12. Ve veteránské kategorii W50 se umístila na místě prvním s více než desetiminutovým náskokem na další závodnici z této kategorie.

Největší aplaus ve skutečně kvalitním poli elitních atletů sklidili vítězové Sebastian Hendel z Německa (1:03:55) a účastnice tokijského olympijského maratonu Hanne Verbruggenová z Belgie (1:12:44). Nejlepšími Čechy byli devátý Patrik Vebr (1:08:17) a ve finiši celkově druhá žena Tereza Hrochová (1:13:33).

Samotnému půlmaratonu předcházela DM rodinná míle, která ve svém startovní poli měla spoustu atletů a atletek z řad členů olomoucké atletiky. Závod si nenechala ujít ani sekce handicapovaných, kteří pod vedením Venduly Šebečkové zdárně a s úsměvem absolvovali celou trať.

V rámci takto významné akce se celý víkend konal veletrh Moravia Sport Expo, kde jsme měli stánek i my. Atletický klub zde oslavoval devadesáté výročí od svého vzniku. Zejména děti si mohli vyzkoušet mnoho atletických disciplín a poznat tak krásy tohoto úžasného sportu. Martina Mazurová společně s místopředsedou AK Drahoslavem Dočkalem pak v rámci veletrhu prezentovali úspěchy i plány klubu a pozvali přítomné na další atletické akce.