55_20240415_155158.png
57_20240415_155307.png
138_20240401_085836.jpg

Mazurová a Zatloukalová mezi nejlepšími sportovci Olomoucka

Ve čtvrtek 28. března hostila obřadní síň olomoucké radnice tradiční vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Olomoucka a své ceny si odtud odnesla napříč mnoha kategoriemi také olomoucká atletika.

Již 58. ročník ankety Nejlepší sportovec Olomoucka ocenil ve čtvrteční podvečer za celoživotní práci a přínos olomouckému sportu hned tři členy Atletického klubu Olomouc. Paní profesorku Hanu Válkovou za její organizační, funkcionářskou a rozhodcovskou činnost, Václava Dostalíka jako dlouholetého a stále aktivního úspěšného chodce a Aloise Lajčíka za jeho dlouholetou trenérskou práci, ze které vzešlo hned několik reprezentantů ČR, včetně pana Dostalíka.

Mezi nejúspěšnějšími juniorskými sportovci byla vyhlášena koulařka Martina Mazurová, která skončila čtvrtá na juniorském mistrovství Evropy a posbírala celou řadu medailí na národních šampionátech v čele s mistrovstvími ČR v hale i na dráze juniorů, kde suverénně dokráčela pro zlato. Martina je aktuálně na reprezentačním soustředění ve Španělsku a tak za ni cenu převzal bratr Radek.

Posledním vyhlášeným závodníkem Atletického klubu Olomouc byla vícebojařka Barbora Zatloukalová, která v loňském roce triumfálně završila svou závodní kariéru vítězstvím na halovém mistrovství ČR ve víceboji. Barbora tak zkompletovala svou sbírku zlatých medailí z národních šampionátů napříč všemi kategoriemi od žactva až po dospělé, což je v české republice unikát.

zleva Alois Lajčík, Václav Dostalík, Barbora Zatloukalová, Radek Mazur a Zdeněk Rakowski, foto: AK Olomouc
zleva Zdeněk Rakowski, Alois Lajčík, Hana Válková, Drahoslav Dočkal a Václav Dostalík, foto: AK Olomouc
foto: www.olomouc.eu
foto: www.olomouc.eu
foto: www.olomouc.eu
foto: www.olomouc.eu
foto: www.olomouc.eu