Mistrovství České republiky v halových vícebojích

Barbora Zatloukalová vybojovala svoji první zlatou medaili v halovém víceboji. Olomouckou atletiku zastupovala trojice atletů.

O víkendu 10. – 12.2.2023 proběhlo v pražské Stromovce Mistrovství ČR v halových vícebojích. Olomouckou atletiku zastupovala trojice atletů.

Bezpochyby nejlepšího výsledku dosáhla Barbora Zatloukalová, která se po dvou bronzech a jednom stříbru konečně dočkala medaile nejcennější. Jako jediná se v ženské kategorii dostala přes čtyři tisíce bodů. Konečným součtem 4074 b zvítězila a stala se tak mistryní České republiky v halovém víceboji.

Svůj víceboj začala úžasným osobním rekordem na překážkách 8.73 s. Tím se naladila na dobrou vlnu a pokračovala dalšími fantastickými výkony. Ve výšce se Barča také pohybovala na hranici svého osobního rekordu, za kterým nakonec zaostala o pouhý centimetr výkonem 1.71 m Koule doputovala do vzdálenosti 11.85 m. Ve skoku dalekém dolétla na úctyhodných 5.87 m. Závěrečným během na osm set metrů si Barča kontrolovala svoji zlatou medaili a doběhla třetí ve výkonu 2:23.28. Bezprostřední pocity po závodě si můžete poslechnout i v rozhovoru pro český atletický svaz v tomto odkaze: https://www.youtube.com/watch?v=BfP5CeUlT70&ab_channel=CzechAthletics

Závodu se účastnila také Michaela Gieselová, která dokončila víceboj se ziskem 3573 b na krásném sedmém místě. I ona se v překážkách vyhoupla k sezonnímu maximu 8.93 s. Ve výšce dosáhla výkonu 1.56 m, v kouli 8.98, ve skoku dalekém 5.67 a závěrečných 800 m doběhla v čase 2:25.83.

Jakub Dostálek dosáhl solidního výkonu 4495b a náročný juniorský víceboj dokončil na devátém místě. Výkony v jednotlivých disciplínách: 60 m - 07.36 / skok do dálky - 6.37 / Vrh koulí - 10.75 / Skok vysoký - 1.74 / 60m překážek - 08.86 / Skok o tyči - 4.10 /1000m - 3:13.50