MISTROVSTVÍ ČR JUNIORŮ, JUNIOREK, DOROSTENCŮ A DOROSTENEK V HALE

Olomoucká atletika má za sebou další úspěšný vrchol halové sezóny. Tentokrát o víkendu 25. - 26. 2. 2023 v ostravské hale bojovali o medaile juniorské a dorostenecké kategorie. Olomoučtí závodníci dovezli celkem šest medailí z toho tři zlaté.

Finále 60 m Juniorů (Jakob, Brychta)

O velké pozdvižení v Olomouckém týmu se postaral sprinter Benjamin Jakob, který úžasným osobním rekordem vybojoval zlatou medaili. Nejkratší sprint na 60 m prolétl v čase 6.85 s a v historicky nejtěsnějším závodě zdolal dvojici Jakubů – Toužína a Peterku - o 2 resp. 3 tisíciny sekundy. Tímto časem také dokázal vylepšit oddílový rekord. Sprinteři nám dělali radost po celou dobu šampionátu. Ve sprintu na 200 m dorostenek se podařilo Johance šafářové získat stříbrnou medaili za výkon 24.59 s. O zlatou tečku na závěr mistrovství se postarala štafeta juniorek ve složení Horáková S., Delprete S., Zelová E., Šafářová J., která si po strhujícím běhu doběhla pro zlaté medaile v čase 1:41.23 s a rovněž vylepšila oddílový rekord.

Oslava finishmanky Johanky Šafářově

I přesto, že v uplynulém týdnu bojovala Martina Mazurová s nemocí, nedala soupeřkám šanci a od prvního pokusu jasně kralovala výsledkové listině. Ve své juniorské kategorii dominovala výkonem 14.53 m. Svou soupeřku na druhém místě přehodila o necelé 2 m a pověsila si tak na krk zlatou medaili.

Příprava na pokus Martiny Mazurové

Olomouckým atletům seděl i sektor ve skoku vysokém. Junior Adam Tomášek překonal laťku ve výšce 199 cm, čímž si zajistil stříbrnou medaili. Na Adama navázala i juniorka Alena Levková, která za výkon 173 cm získala bronzovou medaili.

Obrovskou smůlu zažil běžec na 800m Marek Künstler, který doběhl ve shodném čase jako závodník na 3. místě. Po přezkoumání cílové kamery nakonec o dvě tisíciny sekundy připadla bronzová medaile plzeňskému závodníkovi a Marek tak skončil na hořkém 4. místě.

Všem olomouckým závodníku děkujeme za reprezentaci atletického klubu Olomouc. Kompletní přehled olomouckých závodníků si můžete přečíst níže. Kompletní výsledky naleznete zde: https://online.atletika.cz/vysledky/65725/0/2