Mistrovství MaS v přespolním běhu

V sobotu 11.3.2023 se ve Frýdku Místku u přehrady Olešná uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu. Za mimořádně nepříznivého počasí, kdy se za neustálého sněžení trať pokryla během chvíle kompletně bahnem, si místa na stupních vítězů našli i olomoučtí běžci.

Největším překvapením byl bezesporu výkon Matyáše Řeháka, který po velmi bojovném výkonu skončil v kategorii starších žáků na druhém místě. Vynikající představení předvedla také Hana Skácelová , která skončila také na stříbrné pozici v kategorii dorostenek. No a stříbrný den završilo naše družstvo starších žákyň, které dokázalo součtem svých pozic vybojovat druhé místo. Děvčata běžela ve složení Skácelová Lucie, Břenková Lucie, Coufalová Eliška a Coufalová Berenika. Pochvalu si ovšem zaslouží všichni, kteří se postavili na trať, protože pádů bylo opravdu hodně a terén byl velmi obtížný. Ke konci závodu se přidal ještě silný vítr, takže zvláště pro mladší ročníky to byl určitě závod, na který dlouho nezapomenou.