Mistrovství Moravy a Slezska

Olomoučtí atleti vybojovali na Mistrovství Moravy a Slezska celkem 35 cenných kovů napříč všemi kategoriemi.

Celou tour moravskoslezských šampionátů začali vícebojaři, kterým se podařilo získat celkem 3 cenné kovy. Ziskem dalších 10 medailí přispělo do sbírky mladší a starší žactvo. Kategorie dorostu a juniorů společně s dospělými získali pro atletický klub neuvěřitelných 25 medailí.

Mladší žactvo

V pátek 3. února 2023 se v ostravské hale konalo Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva. Většina nejmladších atletů si přivezla vylepšené osobní rekordy.

Dvě individuální medaile vybojovala mladší žákyně Gabriela Sovová. Ve finále na 60 m se jí bohužel nepovedl start a na cílové čáře byla o pár tisícin sekundy později než její soupeřka z Otrokovic. Musela se tak spokojit se stříbrnou medailí výkonem 8,31 s. Vše si pak vynahradila v běhu na 150 m, kde suverénně zvítězila a časem 20,10 s se zařadila na čtvrté místo republikových tabulek. Gabča byla také členkou stříbrné smíšené štafety na 4x200 m, která ve složení Bednaříková, Sovová, Mazur, Ungureanu doběhla druhá v čase 1:53,23 min. Pomyslné bramborové medaile za získaly Ester Bednaříková ve finále na 60 m překážek a Aneta Hockaday ve vrhu koulí.

2

Bednaříková E., Sovová G., Mazur R., Ungureanu S.

smíšená štafeta 4 x 200 m

1:53.23

Starší žactvo

V neděli 5. února 2023 se v ostravské hale konalo Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva. Olomoučtí atleti přivezli celkem 7 medailí.

Mistrem Moravy a Slezska se stal Sebastian Vacík, který vyhrál 60 m překážek v novém osobním rekordu 8,81 s. Stříbro získali Lucie Skácelová na trati 3000 metrů, Magdaléna Slováčková ve vrhu koulí a Julian Glavan ve skoku o tyči. Bronzovou medaili si domů odvezli Honza Bareš ze skoku vysokého a Aileen Kaňkovská z běhu na 150 m. Na závěr si pro bronzovou medaili doběhla štafeta žákyň na 4x200 m ve složení Ema Borůvková, Denisa Nováková, Viktorie Hrudníková a Aileen Kaňkovská.

3

Borůvková E., Nováková D., Hrudníková V., Kaňkovská A.

4 x 200 m

1:47.14

Dorost, junioři a dospělí

Ostravský tartan seděl v sobotu 4. února především běžcům sprinterských, ale i středních tratí, kteří si kromě medailí odvezli také spoustu osobních rekordů. Hned o tři zlaté medaile se postarali sprinteři na 200 m. Karel Brychta zvítězil časem 22,26 s a Johanka Šafářová doběhla v čase 24,62 s, která tímto výkonem zároveň vyrovnala oddílový rekord dorostenek Radky Lovečkové (Mazurové). Johanka kromě individuálního úspěchu přispěla také k vítězství olomoucké štafety na 4 x 200 m. Štafeta juniorek ve složení Horáková, Delprete, Zelová, Šafářová kromě zlaté medaile vylepšila také oddílový rekord výborným časem 1:41.70. Skvělou formu předvedl Jason Flaviano Za Nzambi, který stlačil svůj čas na 800 m pod dvě minuty a ovládl juniorskou kategorii časem 1:59,36 min. Jiří Novotný v tyči překonal rovných pět metrů. Znovu tak zdolal tuto významnou hranici a zvítězil v mužské kategorii. Tradičně silnému koulařskému zastoupení se podařilo vybojovat tři zlaté medaile. Postarali se o ně Martina Mazurová (juniorky - 13,68 m), Blanka Tomášková (ženy - 13,89 m) a Jakub Héža (muži – 16,54 m). Zlatou sbírku doplnili ještě výškaři Adam Tomášek (junioři – 201 cm), Ondřej Tesař (muži – 201 cm) a překážkář Jiří Odvářka v mužské kategorii výkonem 8,10 s. O další výborné výkony se postarali i další medailisté. Celý přehled si můžete přečíst níže.