Mládežnický GIGANT na domácí půdě - Šafářová má další limit na Evropu

V sobotu 1. června 2024 se na domácím olomouckém stadionu uskutečnilo druhé kolo mistrovství Moravy a Slezska družstev mládeže. Velkou radost domácímu klubu udělala svými vítězstvími obě družstva dorostenecké kategorie.

V kategorii dorostenců nasbíral AK Olomouc celkem 239 bodů před druhou Moravskou Slávií Brno (151 b) a třetí Opavou (145 b). Výborně si vedl Theodor Volek, který absolvoval sprinterský trojboj. Na stodesítce překážek si doběhl v čase 14.81 s pro druhé místo a dvě třetí místa zaznamenal ještě v bězích na 100 m a 200 m. Celkem pro tým vybojoval 31 bodů. V dálce se blýsknul Mikuláš Kotek výkonem 719 cm, kterým celou soutěž ovládl. Mikuláš zaznamenal ještě neobvyklých 12 bodů na dvoustovce, když si vítězství v této disciplíně rozdělili dva závodníci, kteří běželi shodný čas 22.49 s. Vítězství nad krátkými překážkami bral Albert Kotyza za čas 14.43 s. Z dlouhých překážek bral dalších deset bodů a pro tým tak vybojoval 23 bodů. Kromě sprinterů přidali dále nejvíce bodů také Herinek, Kappel, Kotek a Pernica, kteří ve vrhačských disciplínách vybojovali 39 bodů.

Dorostenkám se podařilo nasbírat dokonce ještě více bodů než dorostencům a 252 bodů jim také stačilo na celkové prvenství. Druhé skončily Vítkovice (224 b.) a třetí Moravská Slávie Brno (168 b). Johanka Šafářová vynechala v tomto závodě svou oblíbenou dvoustovku. Závodila v nejkratším sprintu, který ovládla za 12.24 s a její druhou disciplínou byla čtyřstovka, kterou zase tak často Johanka neběhá. Na jejím výkonu to ale nebylo znát, protože i v této disciplíně si doběhla pro prvenství v čase 54.65 s a splnila tak ostrý limit ČAS na mistrovství Evropy U18. Olomoucké sprinterky potvrdily na dvoustovce svou kvalitu, protože i bez účasti Šafářové si z této disciplíny odnesly prvenství a dalších 34 bodů. Soutěž ovládla Tereza Tichá výkonem 25.12 s. Aneta Seberová absolvovala hned dvě tratě s překážkami a na 100 překážek zvítězila v čase 14.26 s. a z 300 m překážek přidala druhé místo. Atletek na nejvyšším stupínku měl v sobotu olomoucký oddíl opravdu mnoho. V kouli na něj vystoupala Eliška Večeřová, Lucie Skácelová si doběhla pro prvenství v běhu na 3000 m, Tereza Havlíčková zase na 1500 m a Ema Berková v běhu na 800 m. Hned třináct závodnic získalo 10 bodů a více.

Junioři nedokázali navázat na své prvenství z prvního kola. Univerzita Brno byla na tomto kole neporazitelná a vyhrála s konečným součtem 259 bodů. Druhé skončili Vítkovice (178 b.) a třetí Olomouc se 153 body. Junioři měli citelnou ztrátu v osobě Petra Meindlschmida. Nejlépe bodující člen prvního kola se tohoto závodu nezúčastnil a tak na druhém kole přebral tuto roli Matouš Němec, který ve vrhačských disciplínách nasbíral 25 bodů. Peter Dávid z dvoustovky a 110 m překážek přidal celkem 20 bodů a stejnou porci vybojoval i Michal Bačík na stovce a v dálce.

Gratulujeme ke skvělým výkonům a děkujeme za reprezentaci Atletického klubu Olomouc