179_20240710_095838.jpg

Nominace na ME U18 a MU U23

České mládežnické reprezentanty čeká v červenci několik důležitých mezinárodních akcí a dvou z nich se budou účastnit také závodníci Atletického klubu Olomouc.

V sobotu 20. července se koná v polském Krakově mezistátní utkání do 22 let mezi Polskem, Českem, Maďarskem a Ukrajinou. Do výběru České republiky se probojovali také tři olomoučtí atleti. Tyčkař Jiří Novotný s venkovním sezónním maximem 5.05 m, výškař Adam Tomášek, který si letos posunul venkovní osobák na 215 cm a sprinterka Hana Blažková, která nastoupí v běhu na 100 m a je také součástí štafety na 4x100 m.

O dva dny dříve 18. července zase startuje v Bánské Bystrici mistrovství Evropy do 17 let a na Slovensko odcestují reprezentovat Českou republiku a Atletický klub Olomouc Johanka Šafářová a Aneta Seberová. Oběma přejeme v závodě hodně štěstí. Především Johanka je v TOP trojce průběžných evropských statistik a budeme věřit, že jí to v cíli také zacinká některým cenným kovem. Kromě oficiálních členek klubu se mistrovství Evropy účastní také tři hostující závodnice našeho dorosteneckého družstva Stela Tomanová (skok vysoký), Tereza Tichá (štafeta) a Ema Berková (2000 m př.). Všem závodnicím držíme pěsti a přejeme hodně štěstí.

Kompletní nominace českého týmu na ME