Oddílový rekord ve štafetě na Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva

Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva se konalo v pátek 2. února v Ostravě. Olomoucká výprava si přivezla celkem 7 medailí z individuálních disciplín a ze štafet. Zlatá štafeta dívek navíc dokázala vylepšit oddílový rekord.

Spoustu finálových postupů a nových osobních rekordů zaznamenala početná výprava 36 žáků a žákyň Atletického klubu Olomouc. O jedinou zlatou medaili v individuální disciplíně se postarala sprinterka Ema Borůvková. Ve finále na 60 m dokázala stáhnout svůj čas pod osm sekund a v čase 7.99 s zvítězila a získala titul Mistryně Moravy a Slezska. Početné zastoupení olomouckých barev měla sprinterská disciplína 150 m. Pro cenný kov si doběhla Gabriela Sovová, která trať prolétla v novém osobním maximu 19.31 s a získala bronzovou medaili. V této disciplíně startovala i vítězka šedesátky Ema Borůvková a bylo z toho čtvrté místo v čase 19.42 s. Na 5. místě skončila Aileen Kaňkovská časem 19.43 s. Z chlapců se stal jediným medailistou Mikuláš Poštulka, který absolvoval trať 800 m, kde si doběhl nejen pro osobní rekord 2:11.27 min., ale i pro stříbrnou medaili.

V technických disciplínách se chlapcům moc nedařilo. Nejblíže medaili byl Jaroslav Novák, který obsadil v dálce čtvrté místo v osobním rekordu 554 cm. Zato dívky posbíraly hned dvě medaile. Bronz získala ve vrhu koulí Natálie Straková za výkon 10.45 m a ze stejného kovu měla medaili i Nela Pávková, která ve skoku do výšky překonala laťku ve výšce 154 cm.

Největší radost nám ale udělaly štafety. Chlapecká štafeta na 4x200 m ve složení Molnar T., Novák J., Streit M., Ungureanu S. si doběhla pro druhé místo v čase 1:41.65 min. Zlatou medaili a vylepšený oddílový rekord dokázala předvést štafeta dívek. Borůvková E., Kaňkovská A., Nováková A., Sovová G. zaběhly štafetu v čase 1:44.68 min. a získaly zlatou medaili.

Všem atletům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Atletického klubu Olomouc.