Olomoucká družstva ovládla třetí kolo I. ligy mužů a žen

Za krásného atletického počasí se konalo 24. června na Olomouckém stadionu třetí kolo I. ligy mužů a žen. Olomoučtí atleti na domácí půdě ukázali všem soupeřům svoji sílu a jak mužské, tak ženské družstvo zvítězilo. Pokud na čtvrtém kole nenastane žádný katastrofický scénář, tak si těmito vítězstvími obě družstva zajistila účast na Mistrovství České republiky.

Perfektní závod absolvovala Blanka Tomášková. Dokázala totiž v silné konkurenci získat maximální počet bodů, který jeden atlet může získat. Třemi vítězstvími posbírala celkem devět a třicet bodů, což je v této kategorii opravdu nevídaná záležitost. Disk poslala do vzdálenosti 44.04 m, kladivo doletělo na metu 56.78 m a v kouli Blance naměřili 12.36 m. Adéla Luzarová zaznamenala pouze jedno medailové umístění a to třetí místo v dálce za výkon 572 cm, přesto byla druhou nejlépe bodující členkou družstva. Šest bodů poté získala v trojskoku a stejnou porci také v běhu na 100 m překážek. Celkem tak pro tým vybojovala cenných dvaadvacet bodů. O dva body méně ukořistila Michaela Gieselová, které naměřili skvělý výkon 584 cm ve skoku dalekém a 14.73 s byl její čas na 100 m překážek. Družstvo žen získalo celkem 302 bodů.

Na olomouckou dráhu se jako posila vrátila také Eva Kubíčková, která se snažila využít příznivého větru a zaběhnout čas pod 11.60 s, což je limit na mistrovství Evropy do dvaadvaceti let. To se bohužel nepodařilo, ale i tak si Eva zaběhla letošní nejlepší výkon časem 11.73 s.

Třiatřicet bodů na konto mužského družstva přidal Jonáš Pospíšil, který po vítězství v běhu na 110 m překážek v čase 15.18 s přidal také druhé místo z běhu na 400 m překážek a čtvrté místo ze skoku vysokého, kde překonal laťku ve výšce 194 cm. Přes třicet bodů získal i vrhač Jakub Héža, který zvítězil ve vrhu koulí v pěkném výkonu 16.52 m a nejvyšší příčku obsadil i v hodu diskem za výkon 47.25 m. O velké překvapení se postaral Jiří Novotný v dálkařském sektoru, kde dokázal využít svůj potenciál k sedmimetrovým skokům. V závodě předvedl úžasných 737 cm a připsal si také cenný skalp Petra Meindlschmida, jakožto dorosteneckého rekordmana ve skoku dalekém a borce s osobním rekordem přes 780 cm. Bohužel na dálce foukal silný vítr do zad a tak jediný pokus s dovolenou podporou větru měřil 702 cm, což je tedy Jirkův nový osobní rekord. Formu si Jirka ponechal také na jeho další disciplínu skok o tyči, kde si rovněž vylepšil osobní rekord na 515 cm a skončil druhý. S celkovými čtyřiadvaceti body se tak stal třetím nejlépe bodujícím členem mužského družstva. Muži posbírali celkem 282,5 bodů.

Čtvrté kolo se koná po prázdninové přestávce 19. srpna v Břeclavi. Gratulujeme ke skvělým výsledkům a vzorné reprezentaci Atletického klubu Olomouc.