Poslední atletický den na LODM je úspěšně za námi, tak se
pojďme podívat na to, co nám přinesl. Jako první se rozeběhla soutěž
starších žáků ve skoku o tyči, do které Dominik Krátký
vstupoval jako sedmý v letošním pořadí z přihlášených
účastníků. Bohužel ho však omezovaly zdravotní problémy, skočil pouze svou základní výšku 310 cm, na další postupné
výšce 330 cm už úspěšný nebyl a obsadil tak dělené osmé
místo. Sára Dudová v dálce starších žaček předvedla
jen jeden platný pokus 472 cm (w +0.7 m/s) a obsadila 24. místo. A
před námi už byly disciplíny na které jsme se těšili a věřili,
že to opět cinkne a první z nich bylo 60 mpř mladších žáků.
Napřed bylo, tak jak je dobrým zvykem, na pořadu finále B a v něm
Vojtěch Klápště (tabulkově osmý mladší žák na této trati
na LODM). A bylo vidět, že se na dnešní závod dobře vyspal,
jeho projev byl úplně jiný a výsledný čas v cíli to potvrdil.
Vojta vyhrál finále B v čase 9.41 s (w -0.5 m/s) a vylepšil si
tak svůj osobní rekord o 0.28 s. Tímto časem by v dnešním
finále A skončil šestý a běžet ho včera, tak by měl čtvrtý
nejrychlejší čas a spřádal by plány i na medaili. Takto mu
nakonec patří pěkné deváté místo. Ve finále A se pak stalo
přesně to, co jsem naznačoval ve včerejším článku. Foukl lepší vítr, sešla se
vyrovnaná konkurence a osobáky padaly, jako zralé švestky ze
stromu. A moc nechybělo a splnila by se i druhá část mé predikce
o výsledném času pod 9 sekund. A jak to tedy celé dopadlo? David
Šmotek si vylepšil svůj osobák o 0.15 s na čas 9.02 s (w
+0.7 m/s) a i nadále vede letošní tabulky. To je ta dobrá zpráva.
Ta špatná nebo chcete-li méně dobrá je, že se o to prvenství
musí dělit se svým soupeřem a ten ho dokázal porazit o 0.003 s.
Dříve by to byl mrtvý závod a dva vítězové, ale holt pokrok
nezastavíme. Takže krásné druhé místo a druhá medaile z LODM
pro Davida. Překážky se zvyšují, trať se natahuje a ve finále
B starších žaček na 100 mpř nastupuje i Barbora Crhonková. Vítr
ani nepomáhá ani neškodí, pouhých 0.1 m/s do zad a Barča v
tomto běhu dobíhá do cíle šestá v novém osobním rekordu 15.00
s. Jen škoda té jedné setinky, ale příště už to určitě bude pod
15 sekund. Ve stejné disciplíně starších žáků se měl
představit ve finále B i Dominik Krátký, ale z výše popsaných
důvodů ke startu nenastoupil. To byla ovšem jediná negativní věc
dnešního dne, protože přišly na řadu čtyři štafetové běhy,
v nich naše čtyři medailové šance a všechny byly naplněny.
První bojovala o medaile smíšená štafeta mladšího žactva
Šmotek, Novák,
Hrabincová, Špilerová a až
na jednu štafetu nechali všechny ostatní za sebou a v čase 29.49
s si doběhli pro stříbrné medaile. Zatímco David Šmotek díky ní uzavřel svou kolekci na jedné zlaté a dvou stříbrných, pro
Nicol Hrabincovou
to byla její první medaile z LODM. Další
kategorií, ve které se rozdávaly medaile za štafetu
4x60 m, byly
starší žákyně a ty v sestavě Utěšená,
Holnová, Špačková,
Kalmanová bojovaly
až do cíle o druhé místo a nakonec jim k němu v čase 29.06 s
chybělo pouhých 0.03 s a tak si z LODM odvezou bronzové medaile. A
vzápětí se k nim přidala i ta chlapecká ve stejné věkové
kategorii, když Slouka,
Kratochvíl, Skoumal a Tichý doběhli
do cíle na stejném místě, jako děvčata před pár okamžiky, v čase 27.54 s. Poslední disciplínou,
která toto pro nás úspěšné třídenní atletické klání
uzavřela, byla štafeta 4x200 m staršího žactva. Ta
naše běžela v sestavě Tichý,
Špačková, Skoumal, Kalmanová
a i když se jí jako jediné
naší štafetě nepodařilo ve finále vylepšit si svůj čas z
rozběhů, tak i ona vybojovala medaili, když cílem proběhla třetí
v čase 1:37.44 min. Lví podíl na ní měla bezesporu Ema
Kalmanová, která na poslední
úseku stáhla obrovskou ztrátu a k pondělnímu zlatu z 60 m dnes
vybojovala už druhou bronzovou medaili ze štafet a stala se tak
nejlepší olomouckou atletkou na letošním LODM. Celkově tak kluci
a holky z našeho oddílu vybojovali 2 zlaté, jednu stříbrnou a
jednu bronzovou v soutěžích jednotlivců a k tomu se podíleli na
zisku 1 stříbra a 3 bronzů ze štafet. A těch osobních rekordů
a hlavně zážitků co si odtud odvezli. Určitě jim to dodalo
hodně energie do dalších tréninků a závodů a my se budeme
těšit, co nám nejen v té letošní sezóně ještě předvedou.
Velká gratulace všem medailistům a medailistkám a stejně tak
jejich trenérům a trenérkám, za to jakým způsobem je v jejich
atletické kariéře vedou. Díky za skvělou reprezentaci našeho
oddílu. Níže naleznete přehled našich medailistů a jejich trenérů:
David Šmotek (Tomáš Arbeit a Soňa Lisníková) - zlato na 60m, stříbro na 60 mpř a na 4x60 mix U14
Ema Kalmanová (Robert Novotný) - zlato na 60 m, bronz na 4x60 m a 4x200 m mix U16
Eliška Hamrlíková (Jonáš Pospíšil a David Uhlíř) - bronz v oštěpu
Nicola Hrabincová (Michaela Gieslová a Barbora Zatloukalová) - stříbro na 4x60 m mix U14
Pavel Tichý (Jiří Novotný) - bronz na 4x60 m a 4x200 m mix U16
Matyáš Slouka (Jiří Novotný) - bronz na 4x60 m
Jolana Holnová (Robert Novotný) - bronz na 4x60 m
Natálie Utěšená (Tomáš Arbeit a Soňa Lisníková) - bronz na 4x 60 m
Úvodní foto Stanislav Špiler
Kompletní výsledky: ČESKÝ
ATLETICKÝ SVAZ | Výsledky