55_20240415_155158.png
123_20240214_111603.jpg

Osobní rekord Pospíšila na medaili nestačil

V pražské Stromovce se 9.-11. února 2024 konalo halové mistrovství České republiky ve vícebojích. O cenná umístění bojovali hned čtyři olomoučtí vícebojaři. Nejlepšího umístění dosáhl Jonáš Pospíšil, který si během závodu vytvořil mnoho osobních rekordů a skončil na celkovém šestém místě.

Jonáš si vytvořil osobní rekord již v první disciplíně víceboje, když 60 m proběhl v čase 7:44 s. Výborný start do závodu potvrdil i druhou disciplínou skokem dalekým, kde si rovněž vylepšil osobní maximum výkonem 685 cm. V koulařském sektoru vrhl Jonáš kouli na hodnotu 10.72 m a v závěrečné disciplíně prvního dne skoku vysokém završil své úspěšné výkony, když dokázal zdolat laťku ve výšce 194 cm. Z toho bylo v této disciplíně sice třetí místo na počet nezdařených pokusů, ale nikdo ze soupeřů nezdolal následující výšku a tak si trojice nejlepších z této disciplíny odnesla stejný počet bodů. V první disciplíně druhého dne navázal Jonáš na své solidní výkony a překážky zaběhl v čase 8.48 s. V tyčkařském sektoru z toho bylo letošní maximum 430 cm a v závěrečném kilometru se Jonáš znovu vybičoval k novému osobnímu rekordu časem 2:42.74. Za tento výkon také Jonáš dostal největší porci bodů a lepší byl už jen absolutní vítěz celého sedmiboje Ondřej Kopecký. Jonáš poskládal dohromady 5198 bodů, čímž si připsal na konto další vylepšený osobák, ale v nabité konkurenci MČR to stačilo "pouze" na šesté místo.

Ve startovním poli žen poprvé chyběla loňská vítězka Barbora Zatloukalová a olomouckou vlajku tak převzala její tréninková kolegyně Michaela Gieselová. I ona si podobně jako Jonáš dokázala vylepšit osobní rekord v koulařském sektoru za 9.89 m a dále stojí za zmínku především její vystoupení v dálkařském sektoru, kde předvedla skok dlouhý 582 cm. Míša nebyla daleko od svého osobního rekordu ani v konečném bodovém součtu. Ve velké konkurenci ale ani solidních 3691 bodů nestačilo na lepší než deváté místo.

Junior Jakub Dostálek dokázal v sedmiboji nasbírat pěkných 4055 bodů a i tento bodový součet byl poskládaný ze solidních výkonů, bohužel chyběl nějaký ten osobní rekord či výraznější umístění v některé z disciplín v porovnání se soupeři. Jakub skončil na celkovém dvanáctém místě. O jednu pozici lépe skončila ve své kategorii dorostenka Berenika Mikulková. Jejích 2977 bodů stačilo na konečné jedenácté místo.

Kompletní výsledky najdete zde.