116_20240130_085239.jpg

Spousta osobních rekordů na Ostrava Indoor I

23. ledna 2024 proběhl v ostravské atletické hale závod s názvem Ostrava Indoor I. Jednalo se o otevřené závody, ve kterých nechyběla ani olomoucká výprava. Vojta Hejtmánek vyrovnal oddílový rekord na překážkách.

Olomoučtí závodníci se na tento závod skvěle připravili a výsledkem bylo obrovské množství osobních rekordů. Osobní maximum v běhu na 60 m si vytvořil Nikolas Hus časem 7.33 s. Adam Jurečka stáhl svůj osobní rekord v této disciplíně na 7.51 s. Do finále se ale probojoval jen Karel Brychta, který skončil sedmý za čas 7.04 s. Z žen si nejlépe v nejkratší disciplíně vedla Sofia Delprete, která zvítězila ve finále B v novém osobním rekordu 7.74 s. Nové osobní maximum si vytvořila i osmá z finále B Nina Hůsková za 7.97 s. Ta si vytvořila osobní rekord také v běhu na 200 m, kde dosáhla času 26.21 s. Olomoucká dorostenecká hvězda Johanka Šafářová v této disciplíně skončila na čtvrtém místě výborným časem 24.45 s. Čtvrtá se umístila i juniorka Hana Skácelová v nejdelším závodě na 3000 m. Čas zastavila na hodnotě 10:32.11.

Vyrovnaný osobní rekord zaznamenala v rozběhu na 60 m překážek Aneta Seberová. Ve výborném běhu dosáhla času 8.89 s. Bohužel ji finále už tolik nevyšlo a bylo z toho konečné páté místo. Juniorské Překážky fenomenálně prolétl Vojtěch Hejtmánek, který si ve finále doběhl pro osobní rekord 8.17 s. Tento výkon je rovněž vyrovnaným oddílovým rekordem. O ten se v současnosti dělí s Jindřichem Večeřou, který tento čas zaběhl před deseti lety. Druhý mezi dorostenci skončil Sebastian Vacík za 8.71 s. Dorostenecké překážky si Vyzkoušel i Julian Glavan. Nakonec z toho bylo výborné třetí místo a čas 8.87 s.

Olomoučtí dálkaři se v tomto závodě dlouho hledali a výkon neodpovídá možnostem těchto závodníků. Sebastian Kellermann skočil 644 cm a umístil se na šestém místě. V sektoru byl i Nikolas Hus, který zaznamenal dva nezdařené pokusy. Třetím pokusem sice založil výkonem 566 cm, to ale nestačilo na finále a bylo z toho deváté místo.

Kompletní výsledky najdete zde.