148_20240509_115521.jpg

Velká cena města Pardubic v paraatletice 2024

První májovou neděli 5.5.2024 proběhl 27. ročník Velká ceny města Pardubic v paraatletice. Celkem se účastnilo 140 závodníků ze sedmnácti klubů a tří států. V rámci mítinku byly překonány dva národní rekordy.

Celkem náš klub vybojoval 2 zlaté, 6 stříbrných, 5 bronzových medailí. Z řad olomouckých mužů vybojoval junior Martin Přichystal v běhu na 100 m stříbro a na dvojnásobné trati bronz. Michal Rotter byl stříbrný v hodu oštěpem a bronz získal ve vrhu koulí. Dušan Ščambura vyhrál v hodu oštěpem a v kouli i disku si pověsil na krk stříbrnou medaili. Martin Kukla byl dvakrát bronzový, v hodu oštěpem a ve vrhu koulí. Jarda Stránský získal dvě stříbrné medaile. Filip Vartoň v hodu diskem získal bronzovou medaili. Michal Koutný dorovnal svá osobní maxima v hodu kuželkou i diskem, bohužel to ale na medaili nestačilo. Z olomouckých žen Lenka Hornová získala zlato v hodu oštěpem. Evě Kvapilové kuželka doletěla za dvoumetrovou hranici.

Závodu se účastnili také naši junioři ve třech disciplínách: v hodu míčkem, v hodu raketkou a v běhu/jízdě na 60 m. Z dívek náš klub reprezentovala Karolína Jáčová a Karolína Stratilová. Z hochů pak Mikuláš Rak.

Všem našim sportovcům gratulujeme a přejeme štěstí do dalších závodů v sezóně.

Kompletní výsledky najdete zde.