Veteráni bojovali o mistrovské medaile na olomouckém stadionu

2.9.2023 se na olomouckém stadionu konala významná akce mistrovství České republiky veteránů. Tato akce se může pyšnit jednou z historicky nejvyšších účastí závodníků. K vidění byla krásná atletika a především radost z pohybu.

V boji o cenné kovy měla i atletika Olomouc své zástupce. Jedním z nich byl Václav Svak závodící v kategorii muži 60+, který bojoval hned ve třech disciplínách a byly z toho 3 medailová umístění v této kategorii. V běhu na 800 m zaběhl čas 2:52.73, který se poté podle věkového koeficientu přepočítal na výsledný čas 2:10.49, který mu zajistil stříbrnou medaili. Stříbro získal také v běhu na 2000 m překážek, kde sice doběhl až na třetím místě v čase 9:55.05, ale po přepočtu se jeho výsledný čas 11:20.09 vyhoupl na druhou pozici. Svůj trojboj Václav završil v běhu na 1500 m, kde doběhl v čase 6:36.24 (4:57.97 po přepočtu) a vybojoval bronzovou medaili.

Dalším mužem závodícím v olomouckých barvách byl Milan Sekanina (kategorie muži 60+), který absolvoval závod na 5 000 m chůze. Jeho naměření čas v cíli měl hodnotu 37:37.49 (28:15.61 po přepočtu) ho zařadil na krásné páté místo.

Posledním z řad olomouckých závodníků byl dvaasedmdesáti letý vrhač Milan Adámek, který změřil své síly v kouli, disku a oštěpu. Nejlepšího umístění dosáhl v hodu oštěpem, kde poslal 500 gramové náčiní do vzdálenosti 22.89 m (37.46 po přepočtu) a obsadil desátou příčku. Dvanáctý se umístil v hodu diskem za výkon 30.03 m (36.89 m po přepočtu) a třináctou pozici obsadil ve vrhu koulí za 8.87 m (12.01 m po přepočtu)