Vítězná družstva staršího žactva na 1. kole KP

Družstva starších žáků a žákyň mají za sebou první ostrý test letošních závodů družstev. V Šumperku se jim povedlo zvítězit v obou kategoriích a to s velkým náskokem před ostatními družstvy z kraje.

Ve čtvrtek 9.5.2024 se v Šumperku konalo 1. kolo krajského přeboru družstev staršího žactva. Závod byl současně přeborem kraje jednotlivců a nominací na Olympiádu dětí a mládeže, která proběhne na konci června v Českých Budějovicích. Díky této kombinaci se spousta olomouckých atletů a atletek vyhecovala ke skvělým výkonům a osobním rekordům.

Starší žákyně byly rozděleny do dvou družstev. Tým A zvítězil ziskem neuvěřitelných 409,5 bodu, tým B obsadil 5. místo ziskem 65 bodů. Starší žáci nasbírali 314,5 bodu a potvrdili roli favorita krajského přeboru družstev.

Těžko vyzvednout některého atleta nebo atletku, protože v soutěžích družstev se počítá každý bod. Všichni ale přispěli k úžasnému úspěchu obou družstev.