166_20240610_115522.jpg

Vítězná jízda v první lize pokračuje

V sobotu 8. června proběhlo v Třinci 3. kolo I. ligy mužů a žen. Olomoucké družstvo žen pokračuje ve skvělém týmovém výkonu, jelikož i na tomto kole uhájilo své prvenství před soupeřkami. Muži po nepovedeném druhém kole opět zmobilizovali síly a podařilo se jim vybojovat pro olomoucké barvy první pozici.

Družstvo žen zvítězilo s konečným součtem 268 b. nad druhou Opavou (194 b.) a třetí Břeclaví (180 b). Na Opavu olomoucké družstvo v součtu tří kol opět zvýšilo náskok a tím si s téměř stoprocentní jistotou zajistilo místenku na mistrovství České republiky družstev mužů a žen v Táboře. I na tomto kole to byly sprinterky, které týmu AK Olomouc nasbíraly značnou porci bodů. Ve finále "A" stometrového sprintu byly hned čtyři olomoucké závodnice. Eva Kubíčková se závod od závodu zlepšuje a tentokrát ji "season best" 11.81 s vynesl druhé místo. Čtvrtá skončila Šafářová, pátá Blažková a šestá Deprete. Jen ze stovky tak děvčata vybojovala 37 bodů. Johanka Šafářová si poté v běhu na 200 m zaběhla nový osobní rekord 23.67 s a tímto časem také opět vylepšila svůj vlastní oddílový rekord. Sestava mladých sprinterek ve složení Menšíková, Králová, Šafářová a Sovová v oddílovém rekordu kralovala krátké štafetě. Čas 46.89 s je navíc určitě velkou nadějí na medaili na nadcházejícím MČR dorostenek. Dále se velice dařilo také vrhačkám. Trio Mazurová, Tomášková a Héžová se postaralo o 75 bodů napříč vrhačskými disciplínami a např. v hodu diskem obsadila olomoucká děvčata hned první tři místa. Nad překážkami a v dálce si skvěle vedly Luzarová a Gieselová. Adéla Luzarová v dálce zvítězila, nad překážkami vybojovala třetí místo a navíc byla ještě čtvrtá v trojskoku. Gieselová zaznamenala v dálce výslednou třetí pozici a nad překážkami skončila sedmá. Na krátkých překážkách získala šest bodů i Aneta Seberová a dalších šest bodů přidala na čtvrtce. Druhá místa vybojovali ještě Eliška Zelová v běhu na 400 m překážek a Victoria Kuchmister v trojskoku. Hana Skácelová nezklamala a již tradičně podržela družstvo také ve vytrvaleckých disciplínách, když dosáhla na třetí místo v závodě na 5000 m.

Družstvo mužů se umístilo na prvním místě se ziskem 257 bodů před druhým Havířovem (244.5 b.)a třetím Třincem (206.5 b.). Nejlepší "bodman" olomouckého družstva byl Jonáš Pospíšil. Ten zazávodil skvěle nad překážkami, kde skončil druhý. Přidal ještě třetí místo z trojskoku a sedmé z tyče. V tyčkařském sektoru se dařilo i Martinu Mlčochovi. Ten skončil druhý za výkon 4.84 m. Dvě vítězství si na konto připsal Jakub Héža, když ovládl jak kouli tak disk. Úspěšně mu sekundoval Martin Ponížil, který v součtu třech vrhačských disciplín získal 17 bodů. Třetí do vrhačského tria byl Jakub Machálek. Pátým místem v disku a devátým v kouli si připsal celkem 12 bodů. Skvělou formu předvedl Filipe Flores, kterému výborně vyšel závod na 800 m. Cílem proběhl na prvním místě v čase 1:54.88 a poté přidal ještě osm bodů z běhu na 1500 m. Benjamin Jakob se pere s lehkými zdravotními potížemi, nicméně jeho výsledky jsou pro mužský tým nepostradatelné. Ze stovky a dvoustovky vybojoval pro tým 16 bodů stejně jako další sprinter Karel Brychta. Adam Tomášek bezkonkurenčně kraloval ve výškařském sektoru výkonem 209 cm. 

Gratulujeme ke skvělým výkonům a děkujeme za reprezentaci Atletického klubu Olomouc.

Kompletní výsledky najdete zde.

Vrhačská sekce družstva žen.
Karel Brychta a Benjamin Jakob v běhu na 100 m.
Závěrečná předávka 4 x 100 m mužů.
Michaela Gieselová a Adéla Luzarová nad překážkami.