117_20240131_073251.jpg

Zahajovací závody v Olomouci pro mládežnické a seniorské kategorie

V sobotu 27. ledna proběhly v olomoucké hale poslední ze série zahajovacích závodů a tentokrát pro kategorie dorostu, juniorů a dospělých.

Jakub Héža otevřel v Olomouci halovou sezónu a hned v úvodu z toho byl kvalitní výkon. Kuba poslal náčiní do vzdálenosti 16.19 m a obsadil první místo. Na druhém místě skončil jeho svěřenec Martin Ponížil, který dosáhl výkonu 15.11 m. Třetí byl Lukáš Střelecký (12.51 m), který si jakožto oštěpař tímto závodem zpestřil svou v zimě jinak neaktivní sezónu. Mezi dorostenci se na druhém místě umístil Filip Kappel za vrh dlouhý 14.02 m. Mezi juniorkami opět suverénně zvítězila Martina Mazurová, která zaznamenala výkon 14.79 m. Druhé místo v ženské kategorii obsadila Blanka Tomášková za 13.32 m. Druhá skončila i olomoucká dorostenka Magdaléna Slováčková za 11.55 m. Klára Zvonečková byla třetí s výkonem 11.05 m.

Martin Mlčoch překonal ve skoku o tyči 420 cm a zvítězil v juniorské kategorii. Ve skoku dalekém si po nepříliš vydařeném startu sezóny vylepšil chuť Sebastian Kellermann, který dolétl do vzdálenosti 679 cm a bylo z toho první místo mezi muži. Mezi dorostenci patřil sektor výhradně domácím závodníkům. První skončil Nikolas Hus, který si podobně jako Sebastian spravil chuť z předchozích závodů a doskočil na úctyhodných 648 cm, čímž si stanovil nový osobní rekord. Osobní maximum si dokázal vylepšit i třetí Jan Bareš, který zaznamenal 630 cm. Stejného výkonu dosáhl i Albert Pernica. Na druhý lepší pokus ovšem prohrál s Janem Barešem. Ve skoku dalekém žen si vyskákala druhé místo Adéla Luzarová za 512 cm.

Při absenci sprinterské olomoucké jednička Benjamina Jakoba se v největší formě ukázal David Novák. Ten zvítězil v běhu na 60 m časem 7.15 s. Čtvrtý skončil Nikolas Hus za čas 7.33 s. Na stejné trati dokázala zvítězit v ženské kategorii Johanka Šafářová časem 7.78 s. Třetí místo brala Sabina Horáková za výkon 8.01 s.

Mužské překážky nejlépe zaběhl Jiří Odvářka, pro kterého se jednalo o první ostrý vstup do sezóny a čas 8.25 s je pro něj velmi solidní start. Martin Pokorný jako závodící trenér Jiřího skončil na druhém místě v čase 8.55 s. Junior Eduard Schwarz ve své kategorii skončil na třetím místě v čase 8.62 s. Dorostenec Sebastian Vacík prolétl 60 m s překážkami v čase 8.36 s a bylo z toho druhé místo. Mezi juniorkami zvítězila Eliška Zelová v čase 9.29 s.

Ve skoku vysokém mužů dosáhl na první příčku Lukáš Vajda za kvalitní výkon 195 cm. Druhý skončil Martin Pokorný za 170 cm a třetí Max Beran za 165 cm. V juniorské kategorii se na druhé místě umístil vícebojař Jakub Dostálek, který zdolal laťku ve výšce 170 cm. Skok vysoký žen ovládla Alena Levková, která překonala 161 cm. Stejný výkon a rovněž vítězství v dorostenecké kategorii si odnesla také Berenika Mikulková a druhá za ní skončila Iveta Šimková (145 cm).

Kompletní výsledky najdete zde.