Zlato a stříbro pro Václava Svaka na MČR veteránů

V sobotu 1. června se v Hranicích konalo mistrovství České republiky veteránů. Olomouckou atletiku zastupovala čtveřice atletů, kteří z osmi startů dokázali proměnit tři v cenný kov.

Václav Svak běžel jako hlavní závod běh na 800 m. Ve vyrovnaném a velmi dobře obsazeném závodě si vytvořil nový osobní rekord 2:51.08 a po přepočtu získal titul mistra ČR. Po tomto úspěchu se rozhodl ještě zúčastnit také běhu na 1500 m. Oproti svému času z loňského mistrovství z Olomouce si Václav polepšil o 30 s. Po solidně vystupňovaném závěru si doběhl pro čas 6:07.97, který ho vynesl na druhé místo. Tohoto závodu se účastnil také další olomoucký závodník Jiří Kučka, který obsadil časem 5:54.27 šesté místo. Jiří se ještě prezentoval v běhu na 5000 m, kde si polepšil o jednu pozici a skončil na pátém místě v čase 21:45.05. Bronzovou medaili získal v chůzi na 5000 m Milan Sekanina, když mu v cíli naměřili čas 37:21.17. Ve vrhačských disciplínách hájil olomoucké barvy Milan Adámek. Ten závodil hned ve třech disciplínách. Nejlépe dopadl v hodu oštěpem kde obsadil osmou pozici v osobáku 20.38 m. Deváté místo obsadil v hodu kladivem (21.00 m) i ve vrhu koulí za 8.62 m.