63_20230606_114335.jpg

2. kolo KP družstev přípravek

Ve čtvrtek 1. června se po přeloženém 1. kole Krajského přeboru olomoucká družstva přípravek účastnila 2. kola ve Šternberku. Dívky suverénně vykročily do soutěže vítězstvím a kluci skončili v celkovém bodovém hodnocení třetí.

Družstvo dívek vstoupilo do soutěže již tradičně s jasným cílem - obhájit prvenství v soutěži družstev z loňského roku. Hned prvním uskutečněném kole tak nenechaly nic náhodě a zvítězily se 146 body před druhým Prostějovem se 128 body. Nejplatnější členkou družstva byla Valentina Šimková, která vyhrála v běhu na 600 m a byla druhá v hodu kriketovým míčkem. Úspěšně jí sekundovala Sára Dudová s prvenstvím v hodu kriketovým míčkem a třetím místem ze skoku dalekého. Třetí nejlépe bodující členku AK Olomouc byla Natálie Utěšená, která skončila druhá v běhu na 50 m a ve skoku dalekém. Všechny tyto dívky ještě společně s Agátou Hrudníkovou také tvořily vítěznou štafetu na 4x60 m.

Družstvo hochů přijelo do Šternberku v lehce oslabené sestavě a navíc jedna z opor týmu Lio Buchbauer se kvůli zranění nemohl účastnit své nejsilnější disciplíny hod míček. I přesto ale dokázal pro družstvo získat 24 bodů za prvenství ve skoku z místa a druhé místo ve skoku dalekém. Druhým nejlépe bodujícím byl Vojta Volný, který získal plných 13 bodů v hodu medicimbalem a přidal ještě 8 bodů v běhu na 50 m. Přes hranici 10 bodů se pak ještě dostali Šimon Vyskočil, Martin Drábek a Filip Zlámal. Celé družstvo získalo celkem 119 bodů a chybělo jim pouze tři a půl bodu na druhý Šternberk. Zvítězili hoši z Prostějova se ziskem 146 bodů.

Přeložené 1. kolo se koná 14. června v Prostějově.

Kompletní výsledky najdete zde.