Družstvo dívek AK Olomouc ovládlo krajský přebor družstev přípravek a hoši skončili třetí

Na olomouckém stadionu se dne 21. června konalo třetí kolo krajského přeboru atletických přípravek. Dočkali jsme se tak rozzuzlení tajenky, kdo získá pohár pro celkového vítěze soutěže po součtu všech kol.

Dívky si za první dvě kola vypracovaly slušný náskok a doufali jsme v jejich celkové vítězství. Velký krok k tomuto úspěchu udělala Sára Dudová. Dokázala totiž zvítězit v obou disciplínách, ve kterých startovala. Raketku vyslala do vzdálenosti 39 m a v dálce předvedla výkon 444 cm, čímž přeskočila i všechny hochy. I výkon druhé v dálce Agáty Hrudníkové 423 cm by stačil na vítězství mezi chlapci. Natálie Utěšená startovala na sprinterské trati 60 m, kde brala za výkon 9.14 s třetí místo. Výborným časem 68.48 s zvítězila na trati 400 m Valentina Šimková. Zmíněná děvčata postavila i silnou štafetu na 4x60 m, kterou s precizně nacvičenými předávkami vyhrála s časem 34.65 s. Nesmíme zapomenout ani na Alžbětu Liškovou, která v hodu plným míčem za výkon 8.70 m obsadila třetí místo společně s velkým bodovým přínosem pro družstvo. Nejlépe bodující členkou byla Sára Dudová s šestadvaceti body. Utěšená, Lišková a Šimková nasbíraly po osmnácti bodech. Družstvo dívek ve třetím kole skončilo na druhém místě se ziskem 130.50 bodů. V celkovém součtu všech tří kol ovšem děvčata vyhrála a obhájila prvenství z loňského roku.

Družstvo chlapců před sebou nemělo lehký úkol. Po dvou kolech byly oddíly Prostějova a Šternberka značně odskočené a na záda nám dýchali atleti ze Šumperka. Nejplatnějším členem družstva se stal Daniel Lionel Buchbauer, který dokázal získat maximální počet bodů, které jsou v jednom kole na jednoho závodníka možné. V raketce předvedl pokus dlouhý 43.90 m, v hodu plným míčem zvítězil za 9.50 m a v dálce mu naměřili 419 cm. Tímto výkonem završil unikátní bodový zisk devětatřiceti bodů, za který bylo celé družstvo nesmírně vděčné. Ve skoku dalekém startoval i Matyáš Arbeit, který pokusem dlouhým 403 cm skončil na skvělém druhém místě. Šimon vyskočil pro družstvo získal celkem pětadvacet bodů a byl druhým nejlépe bodujícím členem. Dařilo se mu především v běhu na 500 m, kde skončil druhý s časem 1:32.03. Startoval i v běhu přes překážky, který absolvoval s časem 11.57 a vybojoval třetí místo. Ondřej Němeček přidal ještě jedno medailové umístění v disciplíně hodu plným míčem, kde bral třetí místo za výkon 7.90 m. Šmotek David se sice neumístil na žádné medailové pozici, přesto se stal třetím nejlépe bodujícím členem družstva. Jeho účast v dálce, překážkové dráze a běhu na 60 m zajistilo týmu cenných osmnáct bodů. Štafeta ve složení Arbeit, Blažek, Krejčí a Müller doběhla po lehké kolizi na poslední předávce na skvělém třetím místě. I když se při vyhlašování nad olomouckým stadionem začaly stahovat tmavá mračna, družstvo chlapců dokázalo uhájit třetí místo a mohli si tak užít bronzové medaile.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Atletického klubu Olomouc.