96_20231004_142929.jpg

Zlato a stříbro pro AK Olomouc z víceboje přípravek

V pondělí 2. října se v Prostějově konal Krajský přebor ve víceboji přípravek. Družstvo olomouckých dívek vybojovalo zlaté medaile a chlapci AK Olomouc obsadili v celkovém bodovém součtu stříbrnou příčku.

Na pondělní víceboj přípravek bylo z AK Olomouc přihlášeno celkem 19 závodníků, ale několik jich muselo na poslední chvíli z důvodu nemoci svou účast omluvit a do Prostějova tak nakonec odjelo družstvo celkem čtrnácti atletů - osm dívek a šest chlapců.

Nejlépe bodující členkou družstva dívek se stala Sára Dudová s 1774 body. Velmi pěkný výkon předvedla v hodu míčkem, kde předčila druhou závodnici hodem dlouhým 42,30 m o více než šest metrů. Vítězství Sára vybojovala také ve skoku dalekém výkonem 4,58 m. S druhým nejlepším bodovým ziskem Olomouce sekundovala Sáře Valentina Šimková, která zvítězila v běhu na 600 m a skončila druhá v hodu míčkem. Tři třetí místa obsadila v hodu míčkem, skoku dalekém a běhu na 600 m Agáta Hrudníková a stala se tak třetí nejlépe bodující členkou olomouckého družstva dívek.

Mezi chlapci se nejvíce dařilo Liovi Buchbauerovi s 1122 body. Lio přeskočil druhého závodníka ve skoku dalekém výkonem 4,54 m o necelých čtyřicet centimetrů a první skončil za 47,20 m také v hodu míčkem. Velmi úspěšný se 1013 body byl také Mikuláš Plachý. Ten se nejlépe umístil druhý v běhu na 600 m a pátý v hodu míčkem. Prvenství v disciplíně běh na 600 m časem 1:58,61 min pomohl k postu třetího nejplatnějšího člena družstva Šimonu Vyskočilovi.

Všem dětem gratulujeme k pěkným výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.

Kompletní výsledky najdete zde.