Články

Rozšířené filtrování
Zobrazeno 61 až 70 z celkem 131 článků.

Olomoucký kraj skončil druhý na mezikrajovém utkání

25. června se na závěr sezóny konalo mezikrajové utkání staršího žactva na olomouckém atletickém stadionu. Z jednotlivých krajských oddílů byli nominovaní ti nejlepší závodníci, aby reprezentovali svůj kraj. Naši atleti tvořili základ týmu Olomouckého kraje, který v kategorii dívek i chlapců skončil na druhém místě vždy za krajem Jihomoravským.

Olomoucká družstva ovládla třetí kolo I. ligy mužů a žen

Za krásného atletického počasí se konalo 24. června na Olomouckém stadionu třetí kolo I. ligy mužů a žen. Olomoučtí atleti na domácí půdě ukázali všem soupeřům svoji sílu a jak mužské, tak ženské družstvo zvítězilo. Pokud na čtvrtém kole nenastane žádný katastrofický scénář, tak si těmito vítězstvími obě družstva zajistila účast na Mistrovství České republiky.

Evropské hry handicapované mláže - Emil open 2023

Brno hostilo 12. ročník Evropských her handicapované mládeže Emil open. Závod se uskutečnil ve dnech 21. - 24. června 2023. Olomoucká výprava si odvezla deset cenných kovů a mnoho osobních rekordů.

Zlaté družstvo mladších žákyň, hoši skončili druzí

V rámci třetího kola krajského přeboru družstev se uskutečnil i krajský přebor jednotlivců. Napříč disciplínami mladší žactvo posbíralo celkem 25 medailí. Dívky v soutěži družstev vyhrály, hoši skončili druzí. Obě družstva postupují do semifinálových bojů mistrovství Moravy a Slezska družstev.

39 medailí na krajském přeboru jednotlivců

Za slunného počasí se 20. června v Hranicích konalo třetí kolo družstev staršího žactva. Kromě sbírání bodů, žactvo bojovalo i o medaile z krajského přeboru jednotlivců, který byl v rámci tohoto závodu uskutečněn. Obě olomoucká družstva v soutěži klubů zvítězila. Žactvu se podařilo vybojovat celkem 38 medailí ze soutěže jednotlivců.

Mattoni 1/2maraton Olomouc a Moravia Sport Expo

Nejstarší regionální půlmaraton série RunCzech v Olomouci odběhl svůj třináctý ročník, letos opět jako součást EuroHeroes, podporující evropské běžce. V historickém centru hanácké metropole se rozběhlo celkem 6600 běžců 25 zemí a 45 národností v dm rodinné míli a poté půlmaratonu a olomoucká atletika byla u toho!

Titul pro Mazurovou, překvapení na překážkách a stříbro ve výšce - MČR dorostu a juniorů

Pražská Juliska hostila v termínu 17.-18. června Mistrovství České republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Olomoučtí atleti zaznamenali celkem jednadvacet finálových umístění, což znamenalo výborné deváté místo v bodování klubů mezi všemi oddíly v České republice. Finálová umístění dokázali olomoučtí reprezentanti přetavit ve čtyři cenné kovy.